Дружні серця без бар’єрів: заходи у закладах освіти

З нагоди Національного тижня безбар’єрності

Упродовж тижня в закладах освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси проходять тематичні заходи, спрямовані на підвищення обізнаності дітей та розуміння безбар’єрності, толерантного ставлення до людей з інвалідністю: години спілкування та виховні години «Дружні серця без бар’єрів», «Безбар’єрність – чому це стосується кожного?», «Від серця до серця хай йде доброта», «Доброта та милосердя у нашому житті», «Ми рівні-ми різні», бесіди «Не будь байдужим до проблем інших», «Правила безбар’єрного спілкування», тренінги, тематичні виставки, перегляд відеопродукції, коротких відео або мультфільмів, які висвітлюють важливість дружби, доброти й підтримки, фільмів із старшокласниками про інвалідність, гідність, дружбу, прийняття тощо.

Так, в Одеській спеціальній школі №75 було проведено майстер-клас з виготовлення «Долоньок дружби» за участі представників Парламенту старшокласників та зустріч зі здобувачами освіти  Державного навчального закладу “Одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського” під гаслом «Крок у майбутнє!».

Вихованці Одеського ЗДО №260 долучилися до Всеукраїнського уроку інклюзивності «Різні разом. Тут і зараз!» з метою  підвищення обізнаності дітей та педагогів щодо інклюзії, протидія булінгу, формування культури взаємоповаги. Діти переглянули мультфільм «Котик Паскаль та герой Йой», познайомилися з головними правилами спілкування. Після перегляду намалювали Котика Паскаля.

В Одеському ліцеї № 49 відбулася інформативно-комунікативна зустріч представників ГО “БЕЗБАР’ЄРНІ” з учнями 8 класів. Під час зустрічі були обговорені питання толерантного ставлення до людей з інвалідністю, як правильно та з повагою будувати комунікацію, як уникати стереотипів і бар’єрів у спілкуванні, про важливість створення доступного середовища та збереження рівних можливостей для всіх громадян України. Учнів ознайомили з життєвими історіями людей з інвалідністю, з якими проблемами стикаються при пересуванні містом.

Проведення таких заходів допомагає не тільки підвищити обізнаність дітей та педагогів про толерантне ставлення, розуміння та підтримку людей з інвалідністю, але й допомагає формувати доброзичливу  атмосферу в суспільстві, приймати та підтримувати всіх, хто цього потребує.


Ми – такі, як і всі: зустріч на базі закладу позашкільної освіти

Національний тиждень безбар’єрності

Share this post