22 січня – День соборності України

У закладах загальної середньої освіти проведені онлайн-заходи щодо відзначення Дня Соборності України З метою формування національної свідомості школярів, виховання почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти Суворовського району організовано та проведено ряд онлайн-заходів: класні години національно-патріотичного спрямування: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»; онлайн-вікторина «Як я знаю Україну?»; у шкільній бібліотеці організована тематична виставка літератури «Тільки в єдності наша сила», яку можна буде переглянути, коли учні повернуться до очного навчання, фотоконкурс колажів «Моя країна- Україна»; відеопривітання-флешмоби «З Днем Соборності України». Учнівське самоврядування розпочало проєкт над стіннівкою до Дня Соборності й Свободи. На шкільних стендах створено фотоекспозицію «Соборна Україна: від ідеї до життя»; онлайн-уроки ( 1-4 класи) – «22 січня – День  Соборності України»; відео-журнал «Державні та народні символи України».

Учні старших класів та вчителі Одеського НВК № 13, Одеської ЗОШ26 взяли участь у Всеукраїнській онлайн-акції «Живий ланцюг. Єднаймо серця!».

Учні 5-6  класів Одеської СШ № 17 провели онлайн арт-акцію «Ми любимо Україну», кожен охочий зміг долучитися до цієї акції. 

Матеріали класних годин, бесід та конкурсів розміщено у Classroom кожного класу.

До Дня соборності України юні мандрівники початкової школи Одеської ЗОШ26 прийняли участь в онлайн-подорожі нашою мальовничою країною!!!

Вихованців закладів дошкільної освіти ознайомлено з поняттями «соборність», «незалежність». Діти закріпили знання про символи рідної держави. Оформлено тематичні виставки.

Фото вихованців Одеського закладу дошкільної освіти №45


ІСТОРІЯ СВЯТА: В українському національному календарі 22 січня займає одне з ключових місць. Так, 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки.

21 січня 1919 року, в місті Хуст, на закарпатських народних зборах було прийнято рішення про возз’єднання Закарпаття з Великою Україною.

А вже 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві було проголошено Акт возз’єднання (злуки) українських земель в єдину Україну. Стверджувалося об’єднання Української народної республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), які виникли на уламках Російської і Австро-Угорської імперій.

У День соборності головною традицією є створення “живого ланцюга”.

Перший “ланцюг” українці створили 21 січня 1990 року. Це була одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій. 

Share this post