Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. Детальніше про реформу


Нормативно-правове забезпечення діяльності початкової освіти 

Наказ МОН України від 23.10.2019 №1330 «Про затвердження переліків тренерів для підготовки тренерів-педагогів з підвищення кваліфікації педагогічних працівників відповідно до Концепції «Нова українська школа»

Концепція реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа” на період до 2029 року;

Презентація Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич «План впровадження реформи загальної середньої освіти “Нова українська школа” на період роботи до 2029 року»

 Закон України “Про освіту” (від 05.09.2017 № 2145-VIII);

Наказ МОН України від 10.08.2018 № 924 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу у Новій українській школі”;

Наказ МОН України від 23.03.2018 № 283 “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи”;

Наказ МОН України від 21.03.2018 р. № 268 “Типові освітні програми для 1-2-х класів закладів загальної середньої освіти”;

Навчальні програми для 1-4-х класів;

Наказ МОН України від 13.07.2017 № 1021 “Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах 1-го ступеня”.

Відкритий форум «ОсвітаОдеса-2023» 

Упродовж 28-30 серпня 2023 року проходив Відкритий освітній  форум #ОсвітаОдеса-2023

#ОсвітаОдеса – тримаємо майбутнє у долонях

Відкритий освітній форум #ОсвітаОдеса – 2023 відбувався у три етапи.

І етап: 28 серпня 2023 року відкриття форуму, підведення підсумків роботи освітньої галузі у 2022/2023 навчальному році та основні напрями роботи у 2023/2024 навчальному році;

ІІ етап: 29 серпня 2023 року по районах пройшли дискусійні панелі з актуальних питань освітньої галузі;

ІІІ етап: 30 серпня 2023 року відбулася конференція “Створення цифрового освітнього простору. Використання штучного інтелекту в освітньому процесі”. 

Учасники форуму мали можливість поспілкуватися, поставити нагальні питання спікерам, отримати зворотній зв’язок та мотивацію до роботи в нових реаліях сьогодення. Форум – це можливість пошуку траєкторій власного саморозвитку, постійного фахового зростання та професійного самовдосконалення.

Організатор форуму – Департамент освіти та науки Одеської міської ради.

Шановні учасники форуму!

Просимо залишити свої відгуки та надати пропозиції щодо організації проведення Відкритого освітнього форуму #ОсвітаОдеса – 2023. Дякуємо! Щоб залишити відгук чи пропозицію натисніть на позначку. 

Детальніше про перший день роботи Форуму за посиланням: #ОсвітаОдеса – 2023: стартував Відкритий освітній форум

Про другий день роботи Форуму за посиланнями: 

Відкритий форум «ОsvitaOdesa-2021» 

Шановні  педагогічні працівники закладів освіти та  батьки учнів і вихованців! 

Відкритий форум «ОsvitaOdesa – 2021» , який відбувався з 16 по 27 серпня 2021 року був проведений у два етапи:

  1. Засідання фокус-груп – з 17 серпня 2021 року по 19 серпня 2021 року;
  2. Загальні збори щодо підведення підсумків роботи Форуму – 27 серпня 2021 року.

Головна мета форуму: обговорення пропозицій щодо змін в освіті, обмін досвідом стосовно їх впровадження з метою формування конкурентоспроможних учнів, здатних вільно та швидко адаптуватися в умовах інформаційного суспільства та європейської інтеграції України.

Засідання фокус-груп Форуму проведено за такими напрямами та локаціями:


Детальніше про проведення фокусних груп за посиланням:

Форум «ОsvitaOdesa – 2021»: робота фокус-групи №5. Тема: “Громадсько-активна школа – якісна освіта й успішна громада” (більше…)
Форум «ОsvitaOdesa – 2021» продовжує свою роботу. Тема: «Дій саме зараз! Парламент старшокласників м. Одеси – орган управління освітнім процесом»  (більше…)
Форум «ОsvitaOdesa – 2021»: робота фокус-групи №3. Тема: «Якісне харчування – здорова дитина»  (більше…)
Форум «ОsvitaOdesa – 2021»: робота фокус-групи №2. Тема: «Фінансова автономія: практичний досвід та результати»  (більше…)
Форум «ОsvitaOdesa – 2021» відкрив свою роботу. Тема: «Якісна освіта – стандарт нового покоління: досвід, реалізація, перспективи»  (більше…)

Загальні збори щодо підведення підсумків роботи форуму «ОsvitaOdesa – 2021» відбудуться 27 серпня 2021 року.

Відкритий освітній форум «Сучасна одеська школа. Партнерство заради майбутнього» 

Шановні  педагогічні працівники закладів освіти та  батьки учнів і вихованців! 

 Відкритий освітній форум «Сучасна одеська школа. Партнерство заради майбутнього» проведений  з 05 по 16 жовтня 2020 року.

Головна мета форуму: обговорення пропозицій щодо змін в освіті, обмін досвідом стосовно їх впровадження з метою формування конкурентоспроможних учнів, здатних вільно та швидко адаптуватися в умовах інформаційного суспільства та європейської інтеграції України.

Основні напрями роботи форуму:

  • Сучасний освітній простір;
  • Якість освіти, кількісні та якісні показники освітньої діяльності. Проблеми та перспективи одеської освіти;
  • Інклюзія в освіті;
  • Організація освітнього процесу в умовах карантину;
  • Шкільна медіація. Конфліктологія. Основні проблеми конфліктів та шляхи їх вирішення.
У рамках форуму проведені семінари,  презентації, майстер-класи, експертні дискусії  тощо, з відповідним дотриманням встановлених протиепідемічних заходів.

Підсумки проведення форуму:


ВІДКРИТИЙ  ОСВІТНІЙ  ФОРУМ  – 2020  «Освітні перлини Одеси»

25-27 серпня 2020 року відбувся Відкритий освітній форум – 2020 «Освітні перлини Одеси» вперше в очно-дистанційному форматі 

У форумі взяли участь понад 1 000 педагогічних працівників,  які пройшли онлайн-реєстрацію на вебсайті департаменту освіти та науки Одеської міської ради. 20 спікерів міст Одеси, Києва, Вінниці дистанційно працювали в блоках: «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Загальна середня освіта» та «Виховний простір закладу освіти».

Головна мета Форуму: обговорення пропозицій щодо змін в освіті, обмін досвідом стосовно їх впровадження з метою формування конкурентоспроможних учнів, здатних вільно та швидко адаптуватися в умовах інформаційного суспільства та європейської інтеграції України.

Основні напрями роботи форуму:

  • сучасні технології дистанційного, змішаного навчання;
  • компетентнісний підхід в  освітньому процесі;
  • проєктування та планування освітнього простору як стратегічного ресурсу інноваційного розвитку;
  • практика усвідомленості в освітньому процесі у закладах загальної середньої освіти;
  • педагогіка партнерства; гуманізація взаємин педагога,  дитини, батьків.
  • психолого-педагогічний контекст розвитку професійної компетентності вчителя;
  • освітній менеджмент;
  • як працює STEM-освіта в закладі загальної середньої освіти;
  • профорієнтація – підготовка молоді до самовизначення та  свідомого вибору професії;
  • LEGO – ігри або навчання;
  • PISA – міжнародна програма з оцінювання освітніх досягнень учнів; 
  • інклюзія: виклики сьогодення та шляхи вирішення;
  • розвиток авторських шкіл в Україні.

Учасники форуму мали можливість поспілкуватися, поставити нагальні питання спікерам, отримати зворотній зв’язок та мотивацію до роботи в нових реаліях сьогодення. Форум – це можливість пошуку траєкторій власного саморозвитку, постійного фахового зростання та професійного самовдосконалення.

Організатори форуму – департамент освіти та науки Одеської міської ради та комунальна установа «Одеський методичний центр освітніх ініціатив».

Шановні учасники форуму!

Просимо залишити свої відгуки та надати пропозиції щодо організації проведення Відкритого освітнього форуму – 2020. Дякуємо.  Просимо залишити свої відгуки. Натисніть на посилання. Нова Українська школа-1

Детальніше про перший день роботи Форуму за посиланням: Урочисте відкриття Відкритого освітнього форуму – 2020.

Програма Форуму додається.


 

ВІДКРИТИЙ  ОСВІТНІЙ  ФОРУМ  – 2019  «#КОМПЕТЕНТНІСТЬ#КРЕАТИВ #КОРИСТЬ+»

21-22 серпня 2019 року відбувся Відкритий освітній форум – 2019 «#КОМПЕТЕНТНІСТЬ#КРЕАТИВ #КОРИСТЬ+» 

У форумі взяли участь більш 2 200 педагогічних працівників, 71 спікер з м. Одеси та м. Києва, було представлено 67 секцій за різними  напрямами.

Мета заходу:  методична допомога у реалізації основних викликів Нової української школи, пошук ефективних шляхів реалізації, покращення діяльності педагогічних колективів закладів освіти  м. Одеси на новий 2019/2020 навчальний рік.

Компетентнісний підхід – основа якості змін освітнього процесу, креативний підхід допомагає знаходити оригінальні рішення поставлених задач. 

Основні напрями роботи форумуСтратегічний менеджмент сучасного закладу освіти; успішні практики інклюзивної освіти (з досвіду роботи); «Відкриті» питання проблем обдарованості; дидактичний інструментарій сучасного вчителя; суспільно-гуманітарний цикл; природничо-математичний цикл; сучасні інструменти навчання; формування ключових компетентностей та наскрізних вмінь; обмін досвідом роботи (Пілотні школи, PISA, Міжнародні та Всеукраїнські проекти, які впроваджують заклади); Ефективні практики підготовки старшокласників до складання ЗНО; Нова українська школа у поступі до цінностей; початкова освіта: виклики,  здобутки, шляхи реалізації завдань Нової української школи; формування позитивної мотивації учнів  до навчання; якісна дошкільна освіта – запорука успішності в школі.   

Заняття проходили у форматі майстер-класів, тренінгів, круглих столів, панельних дискусій, творчих майстерень.

19 – 20 квітня 2019 року в Одесі відбувся Відкритий освітній форум «Нова українська школа: взаємодія + розвиток + творчість».

Організатори Форуму стали департамент освіти та науки Одеської міської ради у співпраці з Одеською національною академією харчових технологій та комунальною установою «Одеський методичний центр освітніх ініціатив».

У Відкритому освітньому форумі – 2019 взяли участь 21 спікер із Києва, Вінниці, Кривого Рогу, Миколаєва, Одеси та біля 500 учасників, які пройшли онлайн реєстрацію. Учасниками Форуму стали керівники, педагогічні працівники та батьки учнів закладів освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси.

Головною метою Форуму стало обговорення пропозицій щодо змін в освіті, обмін досвідом стосовно їх впровадження для формування конкурентоспроможних учнів, здатних вільно та швидко адаптуватися в умовах інформаційного суспільства та європейської інтеграції України.

Детальніше про Форум можна дізнатись за посиланням: https://osvita-omr.gov.ua.

Просимо залишити свої відгуки та надати пропозиції щодо організації проведення  Відкритого освітнього форуму – 2019 «#КОМПЕТЕНТНІСТЬ#КРЕАТИВ #КОРИСТЬ+». Дякуємо.  Просимо залишити свої відгуки. Натисніть на посилання.

ВІДКРИТИЙ  ОСВІТНІЙ  ФОРУМ  – 2019   “Перший міський конкурс педагогічних ініціатив у контексті Нової української школи «#МіКоПІн»”

У рамках Відкритого освітнього форуму – 2019 протягом серпня 2019 року був проведений перший міський конкурс педагогічних ініціатив у контексті Нової української школи «#МіКоПІн»

Конкурс пройшов за ініціативою департаменту освіти та науки Одеської міської ради, організатором виступила комунальна установа «Одеський методичний центр освітніх ініціатив».

Конкурс педагогічних ініціатив «#МіКоПІн» проводився серед педагогічних працівників закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси.

Цього року на конкурс було представлено 88 робіт педагогів закладів освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси.

Слід зазначити, що найбільш активними були педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, які подали 43 роботи з 4-х номінацій: «Сучасний освітній простір», «Інноваційні технології в освітньому процесі», «Сучасний урок Нової української школи», «Освітній менеджмент. Педагогічні працівники закладів дошкільної освіти подали 7 робіт з 3-х номінацій: «Освітній менеджмент», «Інноваційні технології в освітньому процесі», «Сучасний освітній простір».

Із закладів позашкільної освіти у конкурсі взяли участь педагоги комунального позашкільного навчального закладу «Одеський центр дитячої та юнацької творчості «Еврика» та комунального позашкільного навчального закладу «Одеський міський Палац дитячої та юначої творчості».

Серед поданих на конкурс робіт були методичні розробки уроків з навчальних предметів, виховних заходів, дидактичні матеріали з різних напрямів роботи, освітні проекти, навчально-методичні посібники, відео матеріали тощо.

Наказ департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 22.08.2019 №266 «Про підсумки проведення міського конкурсу педагогічних ініціатив у контексті Нової української школи «#МіКоПІн».

Просимо залишити свої відгуки та надати пропозиції щодо організації проведення  Міського конкурсу педагогічних ініціатив у контексті Нової української школи «#МіКоПІн». Дякуємо.  Просимо залишити свої відгуки. Натисніть на посилання.

ВІДКРИТИЙ  ОСВІТНІЙ  ФОРУМ  – 2019  “Нова українська  школа: взаємодія+розвиток+творчість”

 

 Відбувся Відкритий освітній форум – 2019 “Нова українська школа: взаємодія+розвиток+творчість”

Одеському вчительству, батькам, представникам громадськості було запропоновано 8 актуальних  напрямів: здоров’язбереження, проектування та планування освітнього простору як стратегічного ресурсу інноваційного розвитку; компетентнісний підхід – основа якості змін освітнього процесу;  педагогіка партнерства. Гуманізація взаємин педагога та дитини: дитиноцентриський акцент;  інклюзивна освіта;  психолого-педагогічний контекст розвитку професійної компетентності вчителя;  STEM-освіта;  управління закладом освіти в контексті НУШ;  підготовка до ЗНО та профорієнтація.

Програма Відкритого освітнього форуму-2019.   

Шановні учасники форуму!

Просимо залишити свої відгуки  напроти спикерів,  у групах яких ви брали участь та надати пропозиції щодо організації проведення  Відкритого освітнього форуму -2019, який  продовжить свою роботу   у серпні 2019 року. Дякуємо.  Просимо залишити свої відгуки. Натисніть на посилання. 

Фото звіт

СЕРПНЕВИЙ ОСВІТНІЙ ФОРУМ “Маємо, що сказати “ПРО НУШ”

Шановні керівники закладів освіти, педагоги та батьки!  Підсумки серпневого освітнього форуму  “Маємо, що сказати” ПРО НУШ. Перейдіть за посиланням

Одеському вчительству, батькам, представникам громадськості було запропоновано 10 актуальних напрямів. Їх представляли понад 50 спікерів, серед яких науковці ВУЗів, провідні спеціалісти освітянської галузі України.

ФОТОРЕПОРТАЖ

_______________________________________________________________________________________

ДИСТАНЦІЙНА  ОСВІТА

Триватиме  навчання в межах дистанційного курсу на порталі EdEra. Перейдіть за посиланням: https://ed-era.com/nus

На даній онлайн платформі відкриватимуться нові модулі, з якими може ознайомитися педагог.