ЗНО/НМТ - 2024

НМТ 2024: реєстрація на додаткову сесію

З 10 до 15 травня 2024 року здійснюватиметься реєстрація для участі в додатковій сесії національного мультипредметного тесту.

Зареєструватися на додаткову сесію НМТ можуть особи, які:

 • не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації;
 • реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі в НМТ;
 • за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах.

Відповідно до  порядку реєстрації для реєстрації на участь в додатковій сесії необхідно створити персональний кабінет за допомогою спеціального сервісу, який розміщений на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Звертаємо увагу! Під час реєстрації для участі в додаткових сесіях НМТ потрібно обов’язково завантажити до персонального кабінету сканкопію/фотокопію  заяви щодо надання можливості пройти НМТ під час додаткових сесій та документа, що підтверджує поважну причину, через яку учасник/учасниця  не зареєструвався/не зареєструвалася під час основного періоду реєстрації.

Затверджено календарний план організації та проведення НМТ-2024

Наказом Міністерства освіти і науки України від 22.02.2024 №222 «Про організацію та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту»  затверджено календарний план організації та проведення НМТ-2024.

Вищезазначеним наказом передбачено:

1. Реєстрація осіб: 

 • Основний період реєстрації –  з 14 березня до 11 квітня включно.

Увага! До 15 квітня зареєстрований учасник матиме змогу внести зміни в персональному кабінеті.

 • Додатковий період реєстрації – з 10 по 15 травня(для осіб, які не змогли зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації з поважних причин, та ті, хто реєструвався в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації).

Увага! Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.

2. Отримання запрошення: 

 • до 8 травня – зареєстровані учасники основних сесій;
 • до 8 липня – зареєстровані учасники додаткових сесій.

3. Проведення основної і додаткової сесій:

 • з 14 травня до 25 червня – основна сесія;
 • з 11 по 19 липня – додаткова сесія.

4. Інформація про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщена в персональних кабінетах учасників:

 • до 2 липня – основна сесія;
 • до 26 липня – додаткова сесія.

Українським центром оцінювання якості освіти оприлюднено додаткові тренувальні тести з НМТ 2024 та на платформі «Всеукраїнська школа онлайн», раніше стали доступні демонстраційні варіанти предметних тестів НМТ-2024.

Визначено перелік предметів і строки проведення НМТ–2024

Наказ Міністерства освіти і науки України від 21.12.23 № 1547 “Про затвердження Порядку проведення національного мультипредметного тесту”

Наказом Міністерства освіти і науки України від 29.12.2023 №1581 «Деякі питання проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту» затверджено перелік навчальних предметів, із яких у 2024 році буде проводитися національний мультипредметний тест (НМТ).

Вищезазначеним наказом встановлено, що:

 у період з 14 травня до 19 липня – відбудеться основна, і додаткова сесії НМТ у форматі комп’ютерного тестування;

 учасники НМТ складатимуть сертифікаційну роботу з чотирьох навчальних предметів, три з яких є обов’язковими та один – на вибір вступника:

 • обов’язкові предмети — українська мова, математика, історія України;
 • на вибір — українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія та географія.

 виконання сертифікаційної роботи відбудеться упродовж 240 хвилин в один день – двома блоками по 120 хвилин з перервою 20 хвилин.

 • І блок (120 хв.) – українська мова та математика;
 • ІІ блок (120 хв.) – історія України та один навчальний предмет на вибір вступника.

Також, Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів основного й додаткового блоків НМТ – 2024 та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.

Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати

Міністерство освіти і науки України презентувало модель вступних випробувань у 2024 році

Аби пояснити, яким буде національний мультипредметний тест у 2024 році та що чекати вступникам, Міністерство освіти і науки України провело відкриту пресконференцію «Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати».

Основним нововведенням НМТ-2024 стане тестування з 4 предметів, три з яких — українська мова, історія України та математика — є обов’язковими. Право вибору ще одного предмета лишається за вступником.

Модель проведення НМТ-2024 передбачає, що чотири предметних тести учасник виконуватиме в один день: два предметних тести кожен по одній годині до перерви та два предметних тести кожен по годині — після перерви.

Як і минулого року, передбачено проведення двох сесій НМТ: основної та додаткової. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.

Переглянути повний запис відкритої пресконференції «Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати» можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Lks1o6POh-k&t=1s

Онлайн-курси  для підготовки до ЗНО/НМТ