25 вересня – День позашкілля

Заклади позашкільної освіти м. Одеси відзначають професійне свято

25 вересня в Україні відзначається День позашкілля. Позашкільна   освіта – невід’ємна складова освіти, що охоплює мільйони українських дітей, які розвивають свої здібності, таланти й готуються до майбутньої професії завдяки тисячам самовідданих педагогів закладів позашкільної освіти. 

Кожен педагог-позашкільник – це неповторна особистість, яка має свій особливий талант, який заохочує дітей до навчання та творчості, здійснює виховання засобами високої культури, науки, мистецтва та спорту.

В умовах воєнного стану в Україні заклади позашкільної освіти  м. Одеси продовжують працювати, забезпечуючи потреби дітей до пізнання і творчості, виховують національно-патріотичну молодь. На базі закладів позашкільної освіти працюють гуртки, групи та інші творчі об’єднання з різних напрямів, в яких кожна дитина може знайти заняття за інтересами, розвивати свої творчі здібності і таланти, використовуючи різні матеріали і техніки. Результатом роботи є участь вихованців у різноманітних конкурсах, фестивалях міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. 

Наразі у м. Одесі функціонують заклади позашкільної освіти –  2 палаци, 2 будинки та 7 центрів дитячої та юнацької творчості, 3 станції юних техніків, центр хореографічного мистецтва, еколого-натуралістичний центр, флотилія юних моряків, а також центр військово-патріотичного виховання учнівської молоді. Освітній процес у закладах позашкільної освіти здійснюється за дистанційною та змішаною формами навчання. Педагоги закладів адаптувалися до умов сьогодення, використовуючи нові форми і методи роботи з дітьми та молоддю. Педагогічні колективи, вихованці,  а також їх батьки беруть активну участь у благодійних заходах, акціях, марафонах, виготовляючи патріотичні вироби, талісмани-обереги, сувеніри для захисників та захисниць України.

Інформація щодо закладів позашкільної освіти розміщена на офіційному вебсайті Департаменту освіти та науки Одеської міської ради за посиланням https://osvita-omr.gov.ua/zaklady-osvity/zpo/ 

 

Share this post