До 150-річчя від дня народження Лесі Українки

Лідери учнівського самоврядування взяли участь у заході з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки 

24 лютого 2021 року з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки лідери учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти та членів Парламенту старшокласників м. Одеси у приміщенні Одеського театру юного глядача ім. Юрія Олеші взяли участь у засіданні театрально-дискусійного клубу «Крок на зустріч» у рамках соціально-культурного проєкту «Молодь очима молоді».
Під час засідання учні переглянули спектакль «Лісова пісня» з подальшим обговоренням його сюжету та фіналу.

Захід проведено на виконання Міської цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Одеси  «Я – одесит, патріот України» на 2021-2026 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 03.02.2021 № 55-VІІІ, з урахуванням карантинних обмежень, встановлених внаслідок поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.


Історична довідка:

Лариса Косач (Леся Українка), 1887 рік25 лютого Україна відзначає день народження Лесі Українки, а 2021-ий оголошено її роком на державному рівні.
Ім’я поетеси Лесі Українки овіяно особливою всенародною любов’ю.

Леся Українка (справжнє ім’я Лариса Петрівна Косач, у шлюбі Косач-Квітка; 13 (25) лютого 1871, Звягель, нині Новоград-Волинський — 19 липня (1 серпня) 1913, Сурамі, Грузія) — українська письменниця, перекладачка, фольклористка, культурна діячка, Співзасновниця літературного гуртка «Плеяда». В сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

Лариса Косач була дуже обдарованою дитиною:

  • У 4 роки дівчинка навчилася читати (перша прочитана книжка «Розмова про земні сили» Михайла Комарова​);
  • у 5 – грала на роялі і почала самостійно писати листи своєму дядькові Михайлу Драгоманову;
  • у 6 років уже майстерно вишивала;
  • у 9 – склала перший вірш – «Надія»;
  • у 13 років – вперше опублікувала свої поезії, взявши псевдонім «Леся Українка»;
  • у 14 – видала першу свою поему «Русалка», а також два переклади повістей Гоголя;
  • у 19 років написала підручник «Стародавня історія східних народів»;
  • у 22 – за сприяння Івана Франка видала першу поетичну збірку «На крилах пісень».
Геніальна письменниця відома не лише своєю літературною творчістю, перекладацькою діяльністю, активною громадянською позицією, любов’ю до всього українського, а й неймовірною силою духу і неабияким характером.

«Хто вам сказав, що я слабка, що я корюся долі?  Хіба тремтить моя рука чи пісня й думка кволі?» – пише Леся.

Останній час свого життя Леся провела у грузинському містечку Сурамі разом із Климентом Квіткою. Вони приїхали до Грузії у 1903 році, жили там у різних місцях і активно працювали, зокрема над обробкою зібраного фольклору та Лесиних драм.
Дізнавшись, що донька дуже погано вже себе почуває, до неї у Грузію приїжджає мати – Олена Пчілка. І Леся Українка в останні дні і години життя надиктовує їй начерки своєї останньої, незакінченої драми «На передмісті Александрії…».
Померла Леся Українка на 43-му році життя 19 липня (1 серпня) 1913 року в Сурамі. 
Похована Леся Українка на Байковому кладовищі в Києві.

Share this post