Юні одесити – учасники відеоконференції «Одеса – Кайзерслаутерн» 

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

07 квітня 2022 року відбувся відеоміст «Одеса – Кайзерслаутерн»  між учнями 10-х класів Одеського ліцею № 9 Одеської міської ради Одеської області та гімназії «Хоенштауфен» у м. Кайзерслаутерн (земля Райнланд-Пфальц, Федеративна Республіка Німеччина) з метою продовження та розвитку партнерських відносин між містами. 

Захід розпочався із презентації учасників, де вони розповіли про себе та свої інтереси. Учні підготували цікаві доповіді про засоби масової інформації та популярні гаджети, обговили питання безпечного користування інтернетом, значну увагу приділили проблемі фейкових новин та розглянули  методи протидії цьому явищу. Німецькі гімназисти поділилися досвідом  викладання  інформатики та комп’ютерних технологій у закладі освіти, а також розповіли про навчання в так званих «таблеткласах».

Дуже важливо було почути  про заходи солідарності з Україною, які вже відбулися як у місті Кайзерслаутерн так і в гімназії «Хоенштауфен» зокрема. Іноземні друзі повідомили, що гімназія вже прийняла на навчання чотирьох  учнів з України. 

Відеоконференція була  цікавою, емоційною та корисною для зміцнення дружби між українською та німецькою молоддю!

Разом до миру! 

______________________________________

У рамках міжнародного проєкту «Земля світу» (Польська Республіка) за запрошенням Міжнародного Некомерційного Фонду «ЗаПорозуміння Європейського» з метою співробітництва підлітків у форматі табору, учні Одеського ліцею №9  традиційно зустрічаються із делегаціями молоді м. Кайзерлаутерн (Федеративна Республіка Німеччина) та м. Лежно (Польська Республіка). Фонд Європейської Співпраці «Krzyzowa» (Польська Республіка) створено в 1989 році за ініціативою колишнього канцлера Федеративної Республіки Німеччини Гельмута Коля і колишнього прем’єр-міністра Польської Республіки Тадеуша Мазовецького.

Під час зустрічей учасники обговорюють особливості досвіду навчання у закладах освіти України, Польщі, Німеччини, культурологічні різниці, можливості мовної комунікації на трьох мовах, можливості подальшої співпраці та обміну досвідом між закладами-учасниками зустрічі.

З міжнародною співпрацею закладів освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси можна ознайомитися за посиланням https://osvita-omr.gov.ua/diialnist/napriamky-roboty/mizhnarodne-spivrobitnytstvo/

Share this post