Конференція Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області

У рамках відзначення Міжнародного дня безпечного Інтернету «Разом до найкращого Інтернету» відбулася конференція  для керівників закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси

Організаторами конференції були Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України та департамент освіти та науки Одеської міської ради.

Другий рік у лютому місяці  до відзначення Міжнародного дня безпечного Інтернету проводиться конференція у приміщенні Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області.

Метою конференції було ознайомлення керівників шкіл з погрозами, які виникають в онлайн середовище мережі Інтернет, прикладами розкриття кримінальних правопорушень та основними засадами забезпечення кібербезпеки України.

Конференцію відкрили заступник начальника управління-начальник  І-го відділу (оперативного реагування) УПК в Одеській області ДКП НП України Андрій Толкачов та заступник директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради Ірина Столбова.

Учасників конференції ознайомили з  основними напрямами роботи Управління протидії кіберзлочинам та розповіли про реалізацію державної політики в сфері протидії кіберзлочинності, інформування населення про появу нових кіберзлочинців,   впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів тощо.

З питання  «Несанкціонованого втручання в автоматизовані системи у період навчання при проведенні онлайн-уроків у Zoom» виступив начальник 3-го відділу (сервісної служби) УПК в Одеській області ДКП НП України, Ігор Бордан, який зосередив увагу присутніх на виконання  правил безпеки даного онлайн-сервісу, про запобігання з боку  учасників відеоконференцій  порушень вимог діючого законодавства України.

Заступник начальника управління – начальник І-го відділу (оперативного реагування) УПК в Одеській області ДКП НП України, Андрій Толкачов у своєму виступі розглянув питання проблематики мінувань та відповів на запитання керівників закладів загальної середньої освіти щодо алгоритму дій під час таких випадків.

З методиками проведення відеоконференцій за допомогою онлайн ресурсів присутніх ознайомив начальник 2-го сектору (організації технологічного супроводження) УПК в Одеській області ДКП НП України, Олександр Плахотнюк. У своєму виступі доповідач надав практичні поради щодо дій педагогічних працівників у ситуаціях несанкціонованого втручання сторонніх осіб в освітній процес.

Крім цього було запропоновано про інформування  Департамент кіберполіції Національної поліції України щодо  несанкціонованого втручання сторонніми особами в дистанційний освітній процес за посиланням https://cyberpolice.gov.ua/

 Також корисними порадами “Як не стати жертвою кіберзлочинців” поділився з присутніми Євген Тіщенко, начальник 1-го сектору (рекрутингу та оперативного пошуку)   УПК в Одеській області ДКП НП України.

Під час конференції відбувались дискусії. Директори шкіл мали можливість отримати від працівників  УПК в Одеській області ДКП НП України відповіді на запитання та практичні поради.

 

 

 

 

___________________________________________

«Гаряча лінія» чергового Управління протидії кіберзлочину в Одеській області:  067-910-35-29. Графік прийому: Пн-Пт з 9-00 до 18-00.

Share this post