Міністр освіти і науки України відвідав заклади освіти м. Одеси

У межах робочого візиту до Одеської області

6 липня 2022 року Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет відвідав міські заклади освіти, де особисто ознайомився з процесом підготовки до початку нового навчального року, зокрема, підготовкою укриттів.

У закладах освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси триває процес щодо облаштування захисних споруд цивільного захисту, найпростіших укриттів, які можуть використовуватися під час повітряних тривог. Для максимальної безпеки в закладах активно встановлюються «кнопки оповіщення» та камери відеоспостереження. 

Дані споруди придатні для використання, мають освітлення, у спорудах наявні вода, медикаменти, засоби зв’язку та пожежогасіння. Наразі споруди перевіряє спеціальна комісія. Прийом дітей буде здійснюватись виключно у тих приміщеннях, у яких є укриття та які визнані фахівцями придатними для використання.

Освітній процес планується розпочати у традиційному форматі 1 вересня. Однак остаточне рішення буде залежати виключно від безпекової ситуації та після висновків спецкомісії у відповідному акті закладу освіти щодо готовності розпочати навчальний рік в очному режимі. Остаточні дані щодо формату освітнього процесу в кожному закладі будуть готові на початку серпня.

У закладах освіти продовжуються навчання вчителів та вихователів із надання першої медичної допомоги, а також інструктажі представників ДСНС та Національної поліції щодо евакуації та безпекових питань.

За словами директорки Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич, у рамках підготовки закладів освіти до нового 2022/2023 навчального року ведеться робота із забезпечення очної, дистанційної, змішаної форм навчання.

Усі разом працюємо над створенням максимально безпечних умов для навчання, аби заклади освіти були місцем безпеки.

Share this post