Міжнародне співробітництво в Одеській гімназії № 4

Міжнародне співробітництво з Федеративною Республікою Німеччина 

Одеська гімназія №4 Одеської міської ради Одеської області розташована за адресою: вул. Болгарська, 88 веде міжнародну співпрацю з Федеративною Республікою Німеччина.

 У лютому 2008 року Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини започаткувало ініціативу «Школи: партнери майбутнього» (PASCH). Одеська гімназія №4 підтримала ініціативу та приєдналась до проєкту. Координацію здійснює Міністерство закордонних справ, яке реалізує ініціативу спільно з Центральним відомством з питань шкільної освіти за кордоном, Goethe-Institut, Німецькою службою академічних обмінів та Педагогічною службою обміну Конференції міністрів культури і освіти.

Проєкт «Школи: партнери майбутнього» (PASCH) надає учасникам перспективи через освіту, розширює горизонти через багатомовність, доступ до мови та освіти, а також спільний розгляд проблем майбутнього.

Цей проєкт відкрив багато нових можливостей:

  • три кабінети німецької мови гімназії оснащені комп’ютерною технікою з виходом в мережу Інтернет. Учні мають можливість спілкуватися в режимі online  з учнями зі шкіл – партнерів;
  • Ґете-Інститут надає гімназії навчальну літературу: підручники, граматичні та лексичні таблиці, словники, диски навчального та культурознавчого характеру, дидактичний матеріал тощо. Дана навчальна література активно використовується на уроках німецької мови; 
  • щорічно відкриваються групи з поглибленим вивченням німецької мови;
  • учні успішно складають іспити на отримання міжнародних сертифікатів на рівень знання німецької мови А1, А2, В1;
  • зацікавлені учні отримують запрошення на воркшопи, які проходять по всій території України. Участь гімназистів у воркшопах: «Навколо світу», «Берлінська стіна», «Бременські музиканти», «Юні підприємці», «Очумілі ручки», «Молодіжний сленг» тощо;
  • за активну участь та перемоги у різноманітних конкурсах Ґете-Інститут нагороджує кращих учнів стипендіями для навчання  у молодіжних мовних курсах, які учні проходять в Німеччині. Як результат – щороку гімназисти проходять двотижневі та тритижневі курси у різних містах Німеччини, де  вивчають місцеві діалекти, німецьку мову, історію цієї країни, її традиції. Після завершення курсів учні отримують міжнародні сертифікати різних рівнів на знання німецької мови.

У рамках співпраці з Ґете-Інститутом у проєкті «Школи – партнери майбутнього» гімназія приймає участь у багатьох конкурсах та проєктах: з вересня 2011 року гімназія працює над проєктом “Studienbrücke” (Міст до вищої освіти). У рамках проєкту в 2014 році 8 учнів з України мали можливість відвідати навчальні заклади столиці Баварії – Мюнхена, міст Пассау, Інголштадт, Аусбуг. Учні відвідали ВНЗ, які мають світову славу.

З метою обміну досвідом, налагодження співпраці Одеську гімназію №4 відвідують різні делегації: з міста Регенсбург, випускники DSD та Pasch –шкіл з Білорусії, Вірменії, Грузії та України.

Проєкт «Школи: партнери майбутнього» надає можливість співпрацювати з іншими школами-партнерами з України, а також з інших країн-партнерів. За останні п’ять років успішно реалізовані наступні проєкти: екологічний «Альтернативні джерела енергії» з учнями Маріупольського ліцею, «Екологія Чорного моря» сумісний проєкт зі школою-партнером з міста Зугдіді (Грузія), «Біопродукти. Здоровий спосіб життя» проєкт з партнерськими школами міста Харкова та Суми.

У 2015 р. до гімназії прибули учні Харківського ліцею для реалізації спільного проєкту «Середньовічне німецьке місто».  Під час роботи над проєктом учні збирали інформацію про устрій середньовічного міста і основних занять жителів. До участі в проєкті були залучені учні різних вікових груп – від 1(5) до 6(10) класу. Проєкт дав можливість всім учням не лише познайомиться з розвитком середньовічної Європи, але і спілкуватися німецькою мовою. Завершився проєкт яскравою костюмованою презентацією середньовічного німецького міста.

У рамках проєкту Ґете-Інституту «Школи: партнери майбутнього» в 2019 році учні 5(9)-Б класу працювали над міжнародним українсько-грузинським проєктом «Разом захистимо наше Чорне море». До проєкту долучились учні з селища Кахаті (Республіка Грузія), які вивчали це питання у своїй країні. Під час зустрічі учні з обох країн поділилися своїми напрацюваннями, обмінялися досвідом, разом відвідали Куяльницький лиман, де після прослуханої екскурсії, прибрали узбережжя лиману, набрали зразки води та грязі для подальшого дослідження. Завершився проєкт конференцією, де учні презентували свою роботу та підвели підсумки.

Вагомим досягненням є перемоги учнів школи на Всеукраїнських олімпіадах з німецької мови. Спостерігається позитивна динаміка збільшення кількості учасників та призерів олімпіад. Пишаємось перемогами у міському, обласному та всеукраїнському етапах Всеукраїнських олімпіад з німецької мови.

З більш детальною інформацією щодо міжнародної співпраці Одеської гімназії № 4 можна ознайомитись за посиланням.

 

 

 

Share this post