Підсумки фестивалю архітектури “ARCHIKIDZ”

Вітаємо здобувачів освіти Одеської СШ №117 з перемогою!

Цьогоріч традиційно пройшов фестиваль архітектури “ARCHIKIDZ”, в якому прийняли участь і маленькі одесити.  Першою з трьох українських команд-переможців 2021/2022 навчального  року  у  Міжнародному архітектурному конкурсі для дітей «OSCAR» стала  команда  учнів 1 класу Одеської спеціалізованаої школи № 117 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області.

Тема конкурсу: «Буде гаряче!».

Мета проєкту: надихнути дітей на створення освітнього середовища майбутнього в умовах глобального потепління. Розвивати у дітей творче мислення та уяву, креативність, а також вміння працювати в команді.

Першокласники на конкурс представили аквашколу «Одеська перлинка», яка розташована в Чорному морі та являється екологічно чистим об’єктом. Школа сама себе забезпечує електроенергією, водою (шляхом опріснення), продуктами харчування та переробкою відходів. Аквашкола є однією з будівель шкільного комплексу нової школи майбутнього, освітньою метою якої є вивчення акваторії Чорного моря.

Юні одесити під керівництвом Світлани Кришталь, вчителя початкових класів, для створення свого витвору використали: морський піск, мушлі, люфу натуральну, пластилін, картон, зубочистки, шпажки бамбукові, пластикову колбу, термоплавкий клей, фарби акварельні, шпаклівку вапняну, ДСП.

Здійснимо віртуальну мандрівку до новоствореної аквашколи «Одеська перлинка».  Заклад освіти має дві частини будівлі: на воді та під водою. Територія школи та будівлі класів мають форму мушлі. Більшість мушель спіралевидної форми. Спіраль являється символом трансформації, а також основою життя та розвитку. Класи автономні та розташовані по колу, що нагадує сонечко – небесний вогник, символ життєвої сили й відродження природи. Заклад освіти складається з 3-х поверхів, два з яких розташовані в морі.  На території розташована зелена зона для відпочинку, а також городи для самостійного забезпечення фруктами і овочами, сонячні батареї для автономного освітлення. Крім того, є човники, завдяки яким можна дістатися до материка. По середині об’єкту знаходяться гвинтові сходи з ліфтом, для зручності переміщення між поверхами. На 1-му поверсі розташовані класи, зона відпочинку і їдальня, де діти можуть відпочивати і ласувати здоровою їжею. На 2-му поверсі –  зал, у вигляді амфітеатру, для вивчення підводного світу. У школі з правого боку розташований фільтр для опріснення води, а з лівого – водяний млин для вироблення енергії для потреб школи. Також є у розпорядженні “Одеської перлини” підводний човен для екскурсій по глибинам Чорного моря з метою  вивчення його унікальності.

Вітаємо переможців міжнародного конкурсу «OSCAR» за цікавий та екологічно чистий проєкт!

 

 

 

_________________________________________________

Довідково:

“ARCHIKIDZ” —  фестиваль архітектури для дітей, який сприяє розвитку креативного мислення та навичок майбутнього у дітей.

  У 1998 році три молодих архітектори з Амстердаму (Нідерланди)  організували веселе архітектурне “свято” для дітей, яке  назвали “ARCHIKIDZ”.  Формат архітектурної гри швидко набув популярності у різних країнах світу, а згодом досяг і меж України. Історія фестивалю в Україні датується 2017 роком. Тоді архітектурне свято вперше відбулось у Києві. Починаючи з  2018 року і дотепер “ARCHIKIDZ” —  це не лише фестиваль, а й програма архітектурної освіти Національного центру “Мала академія наук України” центру наукової освіти UNESCO.

Однією з провідних  задач програми є збагачення  шкільної  програми  вивченням предметів крізь призму  архітектури. 

Місія програми— через архітектуру розвивати креативне, просторове, критичне мислення дітей та навички, які необхідні їм у майбутньому. Велика увага приділяється  роботі дітей в команді.  

Share this post