Пройдуть заходи з нагоди Дня Конституції України

Запрошуємо молодь міста долучитися до заходів з нагоди державного свята

Щорічно 28 червня в Україні відзначається День Конституції – головного закону нашої країни. Конституція є гарантом прав і свобод кожного українця, закріплює наші обов’язки перед державою і визначає наш шлях як країни.

З нагоди відзначення Дня Конституції України у 2023 році, з метою підвищення рівня громадянської свідомості дітей та учнівської молоді пройдуть наступні заходи:

 у рамках патріотичного марафону «Ми – одесити, патріоти України»:

– виставка дитячих малюнків «Моя квітуча Україна»;

– флешмоб «Розквітай, Україно!»;

– челендж для юних фотоаматорів «Я – патріот України!»;

–  майстер-класи в закладах позашкільної освіти міста з виготовлення патріотичних сувенірів, Міський сад, соціальна мережа «Фейсбук», заклади позашкільної освіти міста.

 Гра-квіз «Юні знавці Конституції» для лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти, організована факультетом судового та міжнародного права НУ «ОЮА», Національний університет «Одеська юридична академія» (вул. Академічна, 2).

 Привітання Парламенту старшокласників  м. Одеси, офіційний вебсайт Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, соціальна мережа «Фейсбук».

 Проведення виховних, інформаційно-просвітницьких та патріотичних заходів, спрямованих на поширення знань про Конституцію України (виховні години, зустрічі, лекції, бесіди, квести, конкурси малюнків, правові години, вікторини тощо),  заклади освіти міста.

**************************

28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила першу Конституцію незалежної української держави.

Відповідно до Конституції, день прийняття основного Закону є державним святом – Днем Конституції України.

Ухвалення Конституції закріпило правові засади незалежної України, її суверенітет та територіальну цілісність. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти ухвалюються на основі Конституції України та мають відповідати їй. Конституція 1996 рокуз деякими змінами та доповненнями, діє у країні й сьогодні.

 

Share this post