Пройшов онлайн-семінар з питань радіаційної безпеки

Рекомендації щодо алгоритму дій

Департаментом муніципальної безпеки Одеської міської ради 06 липня 2023 року проведений онлайн-семінар з питань дії населення при виникненні надзвичайних ситуацій, пов`язаних з радіактивним забрудненням, для керівників закладів освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси, за участю  представників  Департаменту освіти та науки Одеської міської ради. У семінарі також взяли участь представники Служби у справах дітей, Департаменту внутрішньої політики, Управління фізичної культури та спорту Одеської міської ради. Усього у заході взяли участь більше 300 осіб.

Олександр Купрін, заступник начальника управління – начальник відділу планування заходів цивільного захисту населення Департаменту муніципальної безпеки Одеської  міської ради, розповів присутнім про можливі загрози та наслідки, алгоритм дій персоналу та вжиття відповідних заходів щодо забезпечення радіаційної безпеки населення на випадок підриву російською федерацією Запорізької АЕС. 

Алгоритм дій на випадок радіаційної аварії:

Якщо ви перебуваєте у приміщенні треба підготувати: скотч, плівку, щільну тканину (якщо ви лишитеся вдома, а не в укритті), щоб ущільнити вікна та двері; мило та шампунь, щоб змити з себе пил та бруд після вулиці; пластикові герметичні пакети, змінний одяг та взуття, щоб переодягтися в чистий одяг, а брудну – акуратно зібрати; їжу та воду (придатна для споживання бутильована вода; кип’ятіння не знезаражує від радіації, але водопровідну воду можна використовувати для миття).

Якщо ви знаходитеся на вулиці чи в дорозі варто прикрити ніс та рот маскою, тканиною або хусткою; закрити двері та вікна в авто; не дивитися в бік вибуху. Також слід придбати про запас ліків за станом здоров’я.  Йодид калію слід приймати лише при отриманні такої вказівки від органів влади чи ДСНС. Пам’ятка щодо вживання йодиду калію доступна за посиланням.

За результатами обговорення питань були надані рекомендації  (протокольним дорученням) керівникам закладів  освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси.

_________________________

Додаткова інформація з данного питання за посиланням “Щодо радіаційної безпеки”

Share this post