Школа резерву: діджиталізація та електронне врядування
Департамент освіти тат науки Одеської міської ради інформує
Відповідно до плану роботи Школи резерву керівних кадрів закладів освіти м. Одеси 05 травня 2026 року на базі Освітнього простору «CreatED» пройшов семінар-практикум «Діджиталізація в Україні: електронне врядування та держпослуги. Підготовка презентації власного педагогічного досвіду».
Захід був спрямований на підготовку майбутніх керівників до викликів сучасної системи освіти.
Головним спікером зустрічі виступила заступниця директора Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Ірина Столбова. Вона детально розкрила питання цифровізації, впровадження сучасних систем управління та електронного урядування в освітніх закладах.
Окрему увагу під час семінару приділили нормативно-правовій базі, якою має керуватися сучасний директор. Майбутнім керівникам нагадали про обов’язковість ведення вебсайтів закладів освіти для забезпечення прозорості їхньої діяльності. Зокрема, наголошувалося на тому, що доменні імена для державних та комунальних закладів мають реєструватися виключно у зонах .gov.ua або .edu.ua.
Також спікерка акцентувала на суворому дотриманні Закону України «Про захист персональних даних», нагадавши про неприпустимість публікації фотографій здобувачів освіти без письмової згоди їхніх батьків.
Слухачі Школи резерву ознайомилися з екосистемою електронних реєстрів, які щоденно використовуються в роботі закладів освіти: Автоматизована система реєстрації дітей у заклад дошкільної освіти http://asrd.org/ ; ІСУО та програма «Курс: Школа» (для ведення списків учасників освітнього процесу та формування статистичної звітності); ЄДЕБО (для генерації та видачі свідоцтв про освіту); Електронні журнали та щоденники, а також інноваційний державний застосунок «Мрія», який вже успішно тестується у школах Одеси.
Для підтримки безперервності цих процесів в умовах сьогодення, заклади освіти продовжують забезпечуватися необхідним обладнанням: ноутбуками, роутерами, терміналами Starlink та генераторами.
Окрім теоретичних знань, учасники зустрічі обговорили процедуру проходження управлінської практики. Кожен слухач отримав направлення для стажування на базі опорних закладів освіти комунальної власності м. Одеси.
Фінальним етапом навчання стане захист випускного проєкту. Учасники мають підготувати презентацію, у якій продемонструють власне бачення того, якою має бути сучасна школа або дитячий садок. Тематику майбутні управлінці обирають самостійно. Після успішного захисту проєктів випускники отримають відповідні сертифікати.
Також під час заходу обговорили поточні відкриті вакансії та умови проведення конкурсів на посади керівників у закладах освіти міста.
Завершився семінар у форматі “запитання-відповідь”.



Ознайомитись з Планом та Матеріалами роботи Школи резерву керівних кадрів закладів освіти можна у розділі “Діяльність/Кадри”.





