Школа резерву керівних кадрів: інклюзивна освіта

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

20 лютого 2024 року для слухачів Школи резерву керівних кадрів м. Одеси пройшли семінари щодо викликів сьогодення в інклюзивній освіті.

Так, для вихователів та вчителів початкових класів, які є слухачами Школи резерву, на базі Одеського спеціального закладу дошкільної освіти №193 компенсуючого типу Одеської міської ради було проведено семінар «Інноваційні стратегії у спеціальній та інклюзивній освіті».

Метою заходу було ознайомлення слухачів Школи резерву з новітніми педагогічними технологіями, які підвищують ефективність корекційного впливу на дітей з особливими освітніми потребами; підвищення фахової майстерності педагогів та стимулювання їх творчого потенціалу. 

Директор закладу Світлана Притиковська виступила з презентацією «Основні напрями удосконалення дошкільної освіти: виклики та пріоритети» та «Школа сприяння здоров’ю: виховуємо гармонійно розвинену особистість». Під час зустрічі слухачі ознайомились з особливостями роботи закладу з урахуванням реалій воєнного стану, з обладнанням кімнати безпеки, в якій з дітьми можна практично відпрацювати різні ситуації з охорони безпеки життєвої життєдіяльності та правила мінної безпеки, провести вправи на емоційне розвантаження дітей. 

У найпростішому укритті закладу вчитель-логопед Тетяна Деркач ознайомила слухачів із дихальними вправами, які педагоги виконують разом з дітьми з метою психологічного розвантаження під час сигналу «Повітряна тривога».

Інструктор з фізкультури Юрій Зюзін продемонстрував актуальні напрями роботи з фізичного виховання та реабілітації дітей з особливими освітніми потребами засобами, виготовленими власноруч.

Під час практичної частини керівник музичний Світлана Шуляєва провела веселу руханку «Я і ти», учитель-логопед Наталя Афанасьєва ознайомила із вправами на степах і на площині «Ритмізоване мовлення». Слухачі Школи резерву змогли взяли участь у виконанні даних вправ та відпрацювати їх практично, на степах та з клавесами.

Під час  майстеркласу «Чарівні пустунчики» під керівництвом вихователя Олени Ковальчук слухачі Школи резерву навчились виготовляти іграшку-антистрес.

  

 

  

Для вчителів-предметників та заступників директорів закладів освіти, які є слухачами Школи резерву, на базі Одеського ліцею №51 Одеської міської ради пройшов семінар «Організація інклюзивного навчання в закладах освіти. Робота в дружнім колі: дитина – вчитель – асистент – батьки».

З вітальним словом виступила Катерина Колеснік, начальник територіального відділу Київського району Департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

Директор ліцею Ярослава Голтвян-Томачинська ознайомила слухачів з інноваційними інструментами у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

На заході також були розглянуті питання щодо організації інклюзивного навчання у закладах освіти. Так, заступник директора Галина Цанова, учитель початкової школи Дога Надія та асистент вчителя Олена Долженко поділилися напрацюваннями у своїй діяльності та з особливостями викликів сьогодення при роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Учитель-логопед Світлана Богатирьова ознайомила з проявами дислексії та дисграфії у дітей шкільного віку.

Практичний психолог Юлія Калінічева провела педагогічну майстерню «Коло підтримки: світ очима особливої дитини».  

 

  

****************************************************************

Ознайомитись з Планом та Матеріалами роботи Школи резерву керівних кадрів закладів освіти можна у розділі Діяльність/Кадри” за посиланням https://osvita-omr.gov.ua/shkola-rezervu-kerivnykh-kadriv-2024/

Share this post