Тематичні заходи до Дня Героїв Небесної Сотні у закладах освіти

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

У рамках вшанування вічної світлої пам’яті жертв страшних подій лютого 2014 року в Україні, патріотичного виховання молоді, глибокого усвідомлення причин та наслідків трагічних сторінок історії у закладах освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси організовувались тематичні заходи: часи-реквієми, тематичні книжкові виставки, лінійки, зустрічі з воїнами, класні години тощо. У знак скорботи хвилиною мовчання школярі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Проведення таких заходів дає змогу кожному підлітку усвідомити на скільки страшними були події того часу, збагатити свої знання про ті буремні дні, про Євромайдан та його причини, про Героїв Небесної Сотні.

В Одеському НВК № 84 для паралелі 8-х класів був проведений виховний захід, присвячені Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні «Гідності хай промінь не згасає!» та флешмоб «Зав’яжи стрічку Пам’яті на честь Героїв».

У 5-А класі Одеської ЗОШ №28 відбувся виховний захід “Україна-територія гідності і свободи”, присвячений подвигу учасників Революції Гідності та пам’яті Героїв Небесної Сотні. Проведена акція “Запали свічку”. Учні прослухали пісню-реквієм Небесної Сотні “Пливе кача” та переглянули тематичний фільм “Ангели майдану”.

Силами самоврядування Одеського ліцею №9 було підготовлено відеожурнал «Люди, що змінили хід історії», який нагадав події тих важких днів. Відбувся загальноліцейний флешмоб «Янголи пам’яті».

У 1-4 класах пройшли інформаційні експрес-хвилинки “Герої нашого часу”, на яких маленькі учні проспівали Гімн Україні та малювали долоньки щастя з побажаннями миру та добра.
У 5-7 класах проведено Уроки Мужності «Небесна сотня:  Герої не вмирають».
В 11-х класах пройшли уроки з використанням технології критичного мислення “Феномен “революція” в українському державотворенні ХХ – початку ХХІ ст.
Для учнів 10 -11 класів кандидат педагогічних наук, підполковник запасу, викладач Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» Дяченко Василь Іванович провів лекцію-бесіду “Народ мій завжди є, народ мій завжди буде” (Пам’яті Героїв Небесної Сотні).
У шкільних бібліотеках оформлені книжкові виставки «Небесна сотня. Герої нашого часу». Проведені виховні години на тему: «20 лютого – День Героїв Небесної Сотні»

 


День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Пам’ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Share this post