Триває міжнародне співробітництво в Одеській СШ № 121

Одеська СШ № 121 – учасник Проєкту Асоційованих шкіл ЮНЕСКО 

З  березня 2001 року Одеська спеціалізована школа № 121 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов Одеської міської ради Одеської області (вул. Льва Толстого, 1) входить до складу Проєкту Асоційованих шкіл ЮНЕСКО.

Головна мета Проєкту — забезпечення глибоких знань у галузі прав людини, демократії, міжкультурних зв’язків та захисту довкілля в системі Організації Об’єднаних Націй (ООН).

Робота асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні реалізується за чотирма основними темами дослідження, визначеними ЮНЕСКО:

  • вивчення світових проблем і роль системи ООН в їхньому врегулюванні;
  • права людини;
  • інші країни та культури;
  • людина і довкілля.

Асоційовані школи ЮНЕСКО в Україні беруть участь у міжнародних освітніх проєктах; розвивають молодіжну і дитячу дипломатію; вивчають і відзначають пам’ятні дати ООН; проводять міжнародні (або з міжнародною тематикою) семінари, конференції, фестивалі, літні табори.

У рамках Проєкту Асоційованих шкіл ЮНЕСКО здобувачі освіти Одеської СШ №121 стали учасниками ряду заходів:

Всеукраїнської інтернет-олімпіади з англійської мови «НаУрок», яка проходила у три сесії:

  • зимова (з 25 січня по 28 лютого) – здобувачі освіти 7-11 класів під керівництвом вчителів англійської мови взяли участь у сесії Всеукраїнської олімпіади з англійської мови «НаУрок», де посіли призові місця та отримали 57 дипломів;
  • весняна (з 12 квітня по 25 травня) – принесла учням закладу освіти 70 призових дипломів;
  • осіння (з 5 жовтня по 22 листопада) – 114 призових місць.

 

Міжнародного конкурсу The World Scholar’s Cup Odessa Round, в якому взяли  участь учні 8-11 класів, здобувши 36 медалей у різних номінаціях, а також Кубок за І місце в конкурсі творчого письма. 

 

Міжнародного дистанційного освітнього конкурсу з англійської мови «Олімпіс», де  учні 7 класу здобули призові місця.

Міжнародного Декламаторського Конкурсу, організованого Канцелярією Президента Польської Республіки. За підсумками шкільного етапу конкурсу переможцями стали 6 учнів.  Генеральний Консул Польщі в Одесі передала учням та вчителям школи лист Першої леді та дипломи за участь у конкурсі.

 

Онлайн-конкурсу «Поети – Патрони 2021 року», який був організований Генеральним Консульством Республіки Польща в Одесі. Конкурс присвячений творчості польських поетів, обраних «Патронами 2021 року»: Ципріана Норвіда, Криштофа Бачинського та Тадеуша Ружевича. Учасники мали представити фільм з власною інтерпретацією віршів. Перше місце здобув учень 11 класу Платон Гейван, друге місце посіла учениця 10 класу Анастасія Долобанько. Усі переможці отримали від Консульcтва Польщі коштовні нагороди, які було урочисто вручено під час Днів Польщі в Одесі.

 

Конкурсу колядок, організованого Генеральним Консульством Республіки Польща. На конкурс було представлено 4 номери: Варя Верба та дует Софії Ніконенко і Кіри Леонідової, що стали лауреатами.

Довідково:

Асоційовані школи ЮНЕСКО сприяють просуванню цілей ЮНЕСКО, розробці інноваційного навчального контенту і методів навчання, а також співпрацюють з іншими членами мережі ЮНЕСКО. Усі члени здійснюють мультидисциплінарні проєкти, пов’язані з розбудовою миру та правами людини, сталим розвитком, глобальним громадянством та міжкультурною комунікацією у навчанні. 

Програма асоційованих шкіл ЮНЕСКО була започаткована з метою забезпечення якісної шкільної освіти, націленої на реалізацію проєктів для підтримки знань у галузі прав людини, демократії, міжкультурних зв’язків та захисту довкілля в системі ООН у 1953 році. Наразі є понад 11 500 Асоційованих шкіл ЮНЕСКО у 182 країнах-членах.

З міжнародним співробітництвом закладів освіти м. Одеси можна ознайомитися за посиланням https://osvita-omr.gov.ua/diialnist/napriamky-roboty/mizhnarodne-spivrobitnytstvo/

Share this post