Одеські ліцеїсти на річниці бою під Крутами в Києві

Делегація Одеського військового ліцею побувала на відзначенні 100-річчя бою під Крутами в Києві.

Із нагоди відзначення 100-річчя бою під Крутами делегація в кількості 10 ліцеїстів Одеського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою на чолі з вихователями майором Шпортом Ігорем Івановичем та майором Ткачуком Дмитром Валентиновичем взяла участь у меморіальних заходах з відзначення 100-річчя бою під Крутами у місті Києві та на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» (філія Національного військово-історичного музею України), селище Пам’ятне Чернігівської області.

Для вшанування пам’яті Героїв Крут на території Київського військового ліцею імені Івана Богуна зібралися делегації з 24-х ліцеїв України.

Відповідно до плану основних заходів учасники делегацій переглянули у кінотеатрі «Україна» художній фільм «Кіборги» про героїв-захисників Донецького аеропорту.

На початку перегляду стрічки перед присутніми виступив Міністр культури України Євген Нищук, який побажав юним вихованцям успішного навчання та стати гідними захисниками Батьківщини. Також перед ліцеїстами виступив головний режисер фільму Ахтем Сеїтаблаєв. На закінчення фільму під впливом патріотичних почуттів і гордості за героїзм наших захисників Батьківщини, зал стоячи аплодував героям-кіборгам і творчому колективу, за їх професіоналізм у висвітленні подій захисту Донецького аеропорту.

Учасники делегацій, пройшовши від Київського військового ліцею імені Івана Богуна до Центрального залізничного вокзалу, спеціальним «Потягом єднання» відправилися до станції Крути, де взяли участь у заходах на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут».

Під час меморіального заходу кожний ліцей отримав Державний прапор України зі стрічкою «За Україну, за її волю», «Пам’яті Героїв Крут». Від Одеського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою прапор отримав віце-сержант Ящук Олександр, командир відділення ліцеїстів, відмінник навчання, член збірної команди ліцею з військово-прикладного багатоборства.

Після меморіальних заходів ліцеїсти спілкувалися з заступником Міністра освіти та науки України Павлом Хобзеєм.

Ліцеїсти також відвідали Національний військово-історичний музей України, де оглянули експозиції: «Зародження українського війська», «Українська революція 1917-1921 років», «Крути – 100 років подвигу», «Герої АТО» та інші.

Share this post