У закладах освіти міста Одеси відбудеться місячник «Зупинимо булінг разом!»

З 01.10.2018 по 31.10.2018 у закладах освіти міста Одеси департамент освіти та науки Одеської міської ради проводить місячник з протидії булінгу та насильству «Зупинимо булінг разом!».

У закладах освіти заплановано проведення ряду заходів, спрямованих на запобігання та протидію цькуванню (булінгу) у шкільному середовищі, на навчання всіх учасників освітнього процесу протидії булінгу і дискримінації.

Цикл заходів розпочнеться з відкриття Форуму з  протидії булінгу та насильству у шкільному середовищі, який буде проходити з 01 по 03 жовтня 2018 року у приміщенні Одеської спеціалізованої школи № 35 (пр-т Гагаріна, 3).

Учасниками форуму стануть педагоги, керівники шкіл, батьки, представники учнівських самоврядувань старшокласників, громадськість.

На Форум запрошені представники служби у справах дітей Одеської міської ради, відділу ювенальної превенції ГУНП в Одеській області, громадських організацій та органів охорони здоров’я.

У ході місячника «Зупинимо булінг разом!» заплановано проведення низки інформаційно-просвітницьких заходів з питань протидії булінгу та насильству: тренінги, дискусії, дебати, рольові ігри, відеолекторії, виставки плакатів, конкурси соціальних роликів, марафони, ток-шоу, воркшопи, форуми–театри «Я-підліток», «Стоп насиллю в сім’ї», брейн-стормінг, печа-куча (методологія презентації коротких доповідей на неформальних конференціях) «Насильство в сім’ї. Гендерне насильство», «Безконфліктне спілкування з однокласниками» та інше.

З програмою форуму можна ознайомитись  за посиланням https://osvita-omr.gov.ua/forum-protydii-bulinhu-ta-nasylstvu/


Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) повідомляє, що в 2017 році 24% дітей в Україні стали жертвами цькування в школах, про що свідчить поданий звіт фонду «Щоденний урок: Зупинити насильство в школах». “40% постраждалих дітей нікому про це не розповідали”, – йдеться в звіті.

Однак цифра в 24% не така страшна, як такі дані звіту – майже половина дітей взагалі не повідомляють своїм близьким щодо проблеми і конфліктів у школі. А в цілому, в світі близько третини школярів у віці від 13 до 15 років стали жертвами булінгу.

«Кожен другий учень або учениця віком від 13 до 15 років – приблизно 150 мільйонів дітей у світі – повідомляють, що зазнавали насильства з боку однолітків у школах або поблизу школи» – зазначають в ЮНІСЕФ.

Share this post