Впровадження проекту «Ісландська модель попередження вживання психоактивних речовин серед молоді» у одеські школи

На базі Одеської спеціалізованої школи №117 I-III ступенів Одеської міської ради Одеської області відбувся тренінг «Ісландська модель попередження вживання психоактивних речовин серед молоді» (Planet Youth) за участю директора Ісландського центру соціальних досліджень та аналізу (ISCRA) Йона Сігфуссона. Його основними обов’язками у якості директора ISCRA є cупервізія програм «Планета молоді» в Ісландії і в Європі, а також засновані на доказовій базі проекти первинного соціального втручання в області зміцнення здоров’я.

Фахівці громадської організації «Молодіжний центр розвитку» Олена Грибова, МБФ «Альянс громадського здоров’я» Алла Карпенко і менеджер проекту Ірина Жарук представили на обговорення одеським педагогам поетапний план практичного впровадження в навчальні заклади міста Одеси ісландської моделі щодо попередження вживання психоактивних речовин серед молоді.

Мета проекту полягає в тому, щоб змінити реальну поведінку молоді, а не тільки їх ставлення до шкідливих звичок:

  1. Зниження вживання психоактивних речовин: наркотиків, куріння, алкоголю.
  2. Відкласти перше вживання алкоголю з 13 на 16 років і пізніше, коли свідомість дитини менш схильна до зовнішнього впливу і вона спроможна усвідомлено зробити свій вибір.
  3. Зменшення вільного часу підлітків і молоді, яке проводиться без моніторингу дорослих.

Учасники тренінгу внесли свої пропозиції та надали конструктивні коментарі для оптимізації і реалізації стратегічного плану впровадження ісландської моделі в навчальні заклади міста Одеси.


З метою реалізації проекту буде підписаний Меморандум про взаєморозуміння між 4-ма учасниками впровадження проекту: Ісландським центром соціальних досліджень і аналізу, Виконавчим комітетом Одеської міської ради, МБФ «Альянс громадського здоров’я» та ГО «Молодіжний центр розвитку».

Share this post