Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

Спецпроект розпочнеться об 11:00, текст радіодиктанту звучатиме об 11:30.

Традиційно готує текст доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко, який його і диктуватиме.

Куратори акції зазначають, що це мовний флешмоб, акція єднання, а не перевірка грамотності.

Всеукраїнський радіодиктант відбувається у міжнародному форматі. У зв’язку з тим, що не всі одночасно зможуть писати, аудіо радіодиктанту буде розміщено на сайті «Українського радіо», щоб кожен міг написати, коли йому буде зручно.

Писати радіодиктант обов’язково від руки, надруковані тексти не приймаються. Диктант можуть писати як діти, так і дорослі, адже насамперед важлива участь, а не грамотність.

Радіодиктант потрібно надіслати поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ – 1, 01001 із позначкою «Радіодиктант» упродовж 9 чи 10 листопада, про що свідчитиме поштовий штемпель. Засканувати або сфотографувати текст потрібно надіслати електронною поштою на адресу [email protected] впродовж 24 годин після закінчення акції.

Комісія Українського радіо приймає також тексти, написані шрифтом Брайля.

Текст радіодиктанту буде оприлюднено на сайті «Українське радіо» 11 листопада, тож усі охочі зможуть перевірити свої знання.

****************************************

У 2016-му – трансляція відбувалася на «UA: Першому». 

У 2017 року радіодиктант транслювали одночасно Перший канал “Українського радіо” та телеканал «UA: Культура». Текст радіодиктанту у 2017 році можна прочитати тут.

У 2017 році «Українське радіо» отримало 28 тисяч 999 радіодиктантів. Із них майже 17, 5 тисяч – звичайною поштою, а 11, 5 тисяч – електронною. 124 особи стали переможцями.

Share this post