Визначені фіналісти  Міжнародної Олімпіади з польської мови

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує.

Одеською спеціалізованою школою №121 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області  у рамках Угоди між Міністерством освіти і науки та Міністерством національної освіти Республіки Польща про співробітництво в галузі освіти ведеться активна міжнародна співпраця з польськими навчальними закладами та громадськими організаціями. Одеська СШ №121 є єдиною школою в Одесі та північному регіоні, де польська мова вивчається як обов’язковий предмет з 1 до 11 класу.

Днями відбувся фінал Міжнародної Олімпіади з польської мови та літератури. Впродовж чотирьох днів 213 школярів писали, говорили, читали польською мовою, яку вони вивчають як іноземну. Для них це можливість показати свій рівень знань польської мови та літератури, а для їхніх вчителів – також можливість перевірити свій професійний рівень, якість та ефективність застосованих ними методів та методик навчання.

Учениці Одеської спеціалізованої школи №121 – Яна Гриценко (11 клас)   стала фіналісткою Олімпіади та Анастасія Долобанько (10 клас) виборола почесне звання лауреата Олімпіади. За підсумками Олімпіади дівчата отримують  стипендії польського уряду.

Учениць підготувала спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, «Відмінник освіти України» вчитель польської мови Одеської СШ №121  Людмила Потапова.

 

Вітаємо переможців, бажаємо подальших успіхів!

*********************************

Організатором Олімпіади є Інститут Літературних Досліджень при Польській Академії Наук. Знання учасників на всіх етапах оцінює комісія у складі викладачів з Польщі, завдання для всіх етапів олімпіади готує Комітет Олімпіади у Варшаві. Вісім переможців всеукраїнського етапу отримують право представляти Україну на Міжнародному етапі у Варшаві, щороку учні Одеської СШ № 121  входять у групу переможців.

Варто зазначити, що протягом останніх 17 років учні Одеської СШ №121 14 разів здобували І місце на всеукраїнському етапі Олімпіади. За підсумками Міжнародного етапу у Варшаві найкращі учасники отримують звання фіналістів та стипендії польського уряду на навчання полоністики у будь якому за власним бажанням університеті Польщі. Найкращі з фіналістів отримують додатково звання лауреатів та запрошуються на урочистий фінал олімпіади. Протягом 2004-2021 років вже 51 старшокласник отримав таку нагороду, серед них 13 учнів отримали також титул лауреата Олімпіади, а це значить, що вони потрапили у тридцятку найкращих знавців польської мови у світі.

 

Share this post