Заклади дошкільної освіти відновили свою роботу

Інформація про організацію роботи закладів дошкільної освіти під час дії карантинних обмежень 

Враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 (дозволяється з 01 червня 2020 року відвідування занять в групах не більше ніж 10 осіб в закладах освіти), Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (рекомендується обмежити кількість дітей в групах), рішення комісії з питань ТЕБ і НС виконавчого комітету Одеської міської ради від 22.05.2020, з метою забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю над їх дотриманням, з 01 червня 2020 року ( перша хвиля) розпочинають роботу:

 • 133 заклади дошкільної освіти;
 • не будуть працювати заклади дошкільної освіти, які закриті на капітальний ремонт: №41, 217, 90, 145, 255, 39;
 • з 01.06.2020 відкриються 420 груп, що становить 43% від загальної кількості груп, які функціонували станом на 01.01.2020.

У роботі закладів дошкільної освіти будуть задіяні 1200 педагогів та більш 2000 технічного та обслуговуючого персоналу.

Департаментом освіти та науки Одеської міської ради був розроблений Алгоритм підготування закладів дошкільної освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси до відновлення роботи у період послаблення протиепідемічних заходів, відповідно до якого були проведені наступні заходи:

 • Відкриті заклади дошкільної освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси забезпечують дотримання санітарних та протиепідеміологічних заходів, рекомендованих Міністерством охорони здоров’я України.
 • За кошти місцевого бюджету придбано дезінфікуючі, миючі засоби, засоби особистої гігієни, безконтактні термометри, рукавички, антисептичні засоби для обробки рук, одноразові рушники тощо.

 • Своєчасно замовлені продукти харчування у відповідності до погодженого в ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області перспективного меню закладу на літній оздоровчий період.

Адміністраціями закладів дошкільної освіти вжиті заходи щодо тимчасової заміни даних працівників. Департаментом освіти та науки направлені листи до Південноукраїнського національного педагогічного університету, КЗ «Одеський педагогічний коледж», ДНЗ «Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу» щодо тимчасового залучення до роботи в закладах дошкільної освіти міста студентів. Вже сьогодні ми беремо на роботу 50 студентів Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д Ушинського, 18 випускників дошкільного відділення педагогічного коледжу та 2 кухарів дитячого харчування училища морського туристичного сервісу.

Керівниками дитячих садків зібрана інформація про стан здоров’я працівників та вихованців закладів дошкільної освіти. Для батьків вихованців були розроблені спеціальні анкети з питань стану здоров’я дітей під час перебування вдома; проведені позачергові інструктажі з усіма працівниками закладів дошкільної освіти, які будуть працювати з 01.06.2020, стосовно роботи дошкільних закладів освіти у період послаблення протиепідемічних заходів, обмежувальних і протиепідемічних заходів та порядку дії у випадку виявлення ознак респіраторних захворювань у вихованців чи працівників; департаментом освіти та науки була розроблена пам’ятка для батьків вихованців стосовно особливостей роботи дитячих садків під час карантину.

Працівниками закладів дошкільної освіти проведена робота щодо підготування приміщень та території до роботи з урахуванням рекомендацій головного санітарного лікаря України: визначені маршрути вихованців, педагогів, з метою забезпечення найменшого контакту між групами учасників;

визначені міста проведення температурного скринінгу дітей, працівників з дотриманням їх дистанціювання не менше ніж 1,5 м. один від одного. Крім того, в кожній групі є достатня кількість індивідуальних термометрів для дітей;


розміщена наочна інформація про необхідність респіраторної гігієни; облаштовані місця для обробки рук спиртовмісним антисептиком та розміщення контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту;


у туалетних кімнатах у наявності рідке мило, антисептики та паперові рушники;


відмовлено на цей період від килимів з довгим ворсом, м’яких іграшок, багаторазових (тканинних) рушників; переформували розміщення меблів в групових кімнатах для організації занять, харчування та забезпечили максимально можливе фізичне дистанціювання для дітей;


медичні кабінети оснащені усім необхідним для надання допомоги, в усіх закладах облаштовані місця для ізолювання хворого.

Не будуть під час карантину проводитися масові заходи (вистави, свята, концерти), що потребують об’єднання дітей. Батьківські збори (за необхідністю) будуть організовуватися дистанційно; обмежені заняття, що потребують фізичного контакту або додаткового інвентарю.

 • внесені зміни до режиму дня та розкладів занять – перевагу надаємо організації різних видів діяльності дітей на свіжому повітрі;
 • у ігровій формі за власним прикладом вихователі будуть навчати дітей користуватися засобами захисту, правильно міряти температуру, дотримуватися правил особистої гігієни;
 • у кожному закладі дошкільної освіти буде вимірюватися температура працівників та дітей зранку на вході до закладу та впродовж дня;
 • усі працівники будуть носити захисні маски. Діти не будуть в масках!;
 • батьки зобов’язані перебувати на території закладу в масках. Вони передають дитину вихователю за межами будівлі закладу;
 • систематично буде проводитися вологе прибирання, провітрювання та дезінфекція поверхонь в усіх приміщеннях закладів.

У період карантину надважливим залишаються гігієна та соціальна дистанція. Попри загальне послаблення обмежень, кожна родина повинні керуватись принципами безпеки. Особливо коли йдеться про здоров’я дітей.
Працівники та діти, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла 37,20 С і вище або ознаки респіраторних захворювань, не будуть допущені до дитячого садка або до виконання обов’язків.
У разі послаблення протиепідемічних заходів та отримання відповідних рекомендацій від МОЗ України, комісії з питань ТЕБ і НС виконавчого комітету Одеської міської ради ми поступово зможемо збільшити кількість працюючих груп та охопити більшу кількість дітей дошкільною освітою.

Для оперативного вирішення питань, пов’язаних з роботою закладів дошкільної освіти батьки можуть звертатися за наступними телефонами:

 

 

Share this post