День Безпечного Інтернету 2020

Проведення заходів до Дня безпечного Інтернету

 11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

У закладах освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси День безпечного Інтернету відзначається щороку. У цей День, всі учасники освітнього процесу об’єднуються заради підвищення освіченості з питань безпеки онлайн та участі у заходах. Особлива увага приділяється підростаючому поколінню. Адже, діти та молодь мають право на особливий захист і допомогу під час роботи в Інтернеті, і мають бути під особливим захистом від перешкод для свого фізичного, психічного й морального благополуччя, зокрема від сексуальної експлуатації та наруги в Інтернеті та інших форм кіберзлочинності.

День безпечного Інтернету має на меті долучити до співпраці дітей і молодь, батьків і вихователів, освітян і представників громадськості, надихаючи їх відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.

Департаментом освіти та науки Одеської міської ради у співпраці із Одеською національною академією харчових технологій, Одеською національною академією зв’язку ім. О.С. Попова, Комп’ютерною Академією ШАГ, громадськими організаціями підготовлені інформаційні заходи з питань безпеки у мережі Інтернет, які будуть проходити протягом місяця (з 20 січня по 20 лютого 2020 року), а саме:

  • лекція для учнів 9-11 класів “Безпека в мережі Інтернет”;
  • лекція для учнів 10-11 класів “Безпека в соціальних мережах”;
  • лекція для учнів 10-11 класів “Соціальна інженерія в інформаційній безпеці”;
  • лекція для учнів 5-8 класів “Сучасна кібербезпека”;
  • майстер-клас для учнів 6-10 класів “Захоплююча криптографія”, тощо.

З 2004 року в країнах Європейського Союзу під патронатом Європейської комісії з інформаційного суспільства і засобів масової інформації у другий вівторок лютого проводиться Міжнародний день безпечного Інтернету.

В Україні День безпечного Інтернету відзначається з 2009 року за підтримки «Майкрософт Україна». У цей день у багатьох країнах світу обговорюються шляхи безпечного використання Інтернету, питання інтернет-етики, загроз протизаконного контенту.

Більше про День безпечного Інтернету на веб-сайті громадської організації «Центр кращого інтернету» за посиланням: https://betterinternetcentre.org.

Ознайомитись із електронними інструктивно-методичними рекомендаціями щодо проведення Дня безпечного Інтернету у закладах освіти можна на веб-сайті департаменту освіти та науки Одеської ради у розділі “IKT (інформаційно-комунікаційні технології)”.

Share this post