День пам’яті Чорнобильської трагедії
26 квітня – День пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС
З метою збереження пам’яті про мужність і самопожертву учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – наших співвітчизників, вшанування пам’яті жертв трагедії, визначення наслідків трагедії в Україні та у світі, у закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси пройшли заходи з нагоди річниці трагедії: єдині уроки мужності «Чорнобильський слід на землі, в долях, у душах…», круглі столи «Техногенна катастрофа людства», перегляд тематичних відеофільмів «Чорнобиль – ехо біди», лекції «Надзвичайні ситуації», виховні години «Чорнобиль – біль України», «Чорнобиль не має минулого», класні години «Чорнобиль – рана України» тощо.
Переглянутий документальний фільм «Науковий полігон. Чорнобиль» змінив уявлення про цю територію. Замість зосередження на трагічних подіях минулого, фільм показав сучасну наукову роботу, що ведеться в зоні відчуження.
Чорнобильська катастрофа набуває особливої актуальності в контексті сьогоденних реалій в Україні, позначених повномасштабною війною. Хоча ця катастрофа була спричинена техногенним фактором, вона оголила вразливість екосистеми та довготривалі наслідки людської діяльності на довкілля.
Під час заходів було проведено паралелі між трагічними наслідками Чорнобильської катастрофи та екологічною шкодою, завданою війною. Серед яких: забруднення територій, знищення екосистем, загроза ядерної безпеки, довготривалі наслідки для здоров’я людей, проблема розмінування. Усвідомлення трагічних уроків Чорнобиля сьогодні є особливо важливим. Воно підкреслює цінність людського життя та необхідність дбайливого ставлення до довкілля. Війна в Україні – ще одне нагадуванням про те, наскільки крихкою є екологічна рівновага та якими руйнівними можуть бути наслідки людської агресії та безвідповідальності.
День пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи проводиться щорічно 26 квітня на річницю трагедії.
Цьогоріч минає 39 років з моменту найбільшої в історії аварії в ядерній енергетиці. Катастрофа забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології. Відтоді в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також вшановують ліквідаторів наслідків аварії.