День відкритих дверей

Профорієнтаційна робота серед старшокласників у ЗЗСО

Одним із найважливіших кроків у житті людини є вибір професії.  Правильний вибір професії зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці, є точкою, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства.

У закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси серед старшокласників проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота стосовно професій, які мають найбільший попит на ринку праці, а саме: анкетування, бесіди, тренінги, круглі столи, марафони професій тощо. До проведення профорієнтаційної роботи залучаються представники закладів вищої та професійно-технічної освіти міста. Практичними психологами та педагогами соціальними закладів освіти міста здійснюється системна робота з професійної орієнтації школярів: психологічна діагностика з метою виявлення професійних намірів, мотивів вибору професії та визначення схильностей до різних видів професій. Окрема увага приділяється подоланню виникнення ґендерних стереотипів у виборі професій, поділу професій на традиційно чоловічі та жіночі.

Учні закладів освіти також беруть активну участь у різноманітних профорієнтаційних заходах, які організовуються закладами вищої освіти міста, Одеським міським центром зайнятості та Суворовським районним центром зайнятості – Днях відкритих дверей, семінарах, профконсультаціях із застосуванням психологічного тестування, вебінарах, брейн-рингах. Лідери учнівського самоврядування – члени Парламенту старшокласників м. Одеси також є активними учасниками профорієнтаційних заходів.

Мета заходів: підвищення поінформованості учнівської молоді щодо визначення з майбутньою професією,  сприяння працевлаштуванню шляхом проведення заходів, спрямованих на формування позитивної мотивації до набуття професій та спеціальностей, що відповідають сучасним та перспективним вимогам ринку праці.

   

______________________________________

Більше інформації щодо профорієнтаційної роботи серед молоді можна отримати у розділіВиховна робота”.

Share this post