До Дня Європи

У закладах освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси відсвяткували День Європи

Впродовж тижня для вчителів, учнів та їх батьків проведені тематичні виховні години, учнівські конференції, засідання “круглих столів” “Європа – наш спільний дім”, “День Європи в Україні”, “Європейська інтеграція”, “Україна – держава Європейська” та інші. Учні взяли активну участь у яскравих флешмобах, майстер-класах, концертах, конкурсах малюнків та творчості “Подорож країнами Європи”, “Україна на шляху до Європейського Союзу”, “Одеса – місто європейське”. У закладах освіти організовані тематичні виставки малюнків, фотографій “Європейський світ: спільність і різноманіття”, “Я – європеєць”, “Україна в серці Європи” та інші.

З нагоди Дня Європи урочисті засідання шкільних євроклубів/євростудій провели в Одеських СШ №№ 10, 35, 50, 86, 117, 121, ЗОШ №№ 72, 85,80, НВК №№ 84, 90, “Гімназія № 2”, “Гімназія № 7”.

В Одеській спеціалізованій школі № 86  пройшов районний традиційний конкурс “Пані Європа”, який щорічно проводиться вже більше 10 років. Цьогоріч у конкурсі взяли участь 17 закладів освіти Київського району. Учасниці конкурсу представили європейські країни, які були визначені жеребкуванням заздалегідь. Під час виступу конкурсантки творчо розкрили традиції країни, продемонстрували  знання історії та культури, національного колориту, особливості національної  кухні. За підсумками конкурсу усі учасниці  стали переможницями у різних номінаціях,  отримали  пам’ятні стрічки, грамоти департаменту освіти та науки Одеської міської ради та подарунки. І місце посіла учениця Одеської ЗОШ №28 Туркоман Вероніка, а Гран-прі конкурсу отримала учениця Одеського НВК «Гармонія» – Ніка Гвоздик.

 

В Одеській загальноосвітній школі №31 (Малиновський район) відбувся відкритий захід «Барви Європи», присвячений Дню Європи. Учні 1-11 класів презентували європейські держави. Подорож розпочалась з Болгарії.  Далі учні  представили Німеччину, Англію, Італію,  Францію. Лунали пісні та вірші на болгарській, німецькій, англійській, французькій мовах. На завершення свята усіх присутніх об’єднала пісня про Батьківщину-Україну. Напередодні заходу учні початкової школи разом з вчителями висадили на пришкільній ділянці різнокольорові квіти на честь європейських держав. Свято стало доброю традицією школи.

В Одеському навчально-виховному комплексі № 292 (Суворовський район) учні 1-4 класів взяли участь у  флешмобі  «Україна – європейська держава» .

З нагоди святкування Дня Європи в Україні учні 8-10 класів Одеської загальноосвітньої школи № 44 взяли участь у Фестивалі країн Європи. 12 команд представили на розсуд публіки 12 країн: Словаччину, Італію, Україну, Грецію, Чехію, Білорусь, Польщу, Францію, Болгарію, Молдову, Німеччину та Великобританію. У цікавому форматі та дружній атмосфері учасники Фестивалю мали змогу долучитися до європейських цінностей, дізнатися більше про євроінтеграцію, побачити й відчути мультикультурне розмаїття дружньої Європи. Команди-учасниці не лише представляли свої країни, а й проводили віртуальні подорожі, знайомили усіх з національними традиціями, притаманними саме їх країні, пригощали усіх охочих національними стравами.

Традиційне свято “Коло друзів” пройшло у Одеській спеціалізованій школі № 17. Під час проведення фестивалю учні 5-9 класів продемонстрували глибокі знання про традиції, звичаї, побут, історію країн Європи. Кожен клас підготували відеоролик про одну з європейських країн. Особливо цікаво були представлені відеопроекти про такі європейські держави, як Франція, Німеччина, Великобританія.

В Одеській загальноосвітній школі № 15 учні 10 класів взяли участь в інформаційно-розважальному квесті з використанням ІКТ. Під час квесту учні виконали наступні завдання: розмістили визначні місця відповідно до їх належності до європейської країни, одягли ляльки в національні костюми відповідних країн, ознайомилися з відомими європейськими авторами та їх творами, розв’язали «європейський» кросворд, з’єднали прапори та грошові одиниці з відповідними країнами.

    

Share this post