До уваги батьків першокласників 2020/2021 навчального року

Нагадуємо, що з 18 травня 2020 року починається прийом заяв про зарахування дітей до перших класів закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси

У зв’язку із подовженням карантинних обмежень

заяви подаватимуться на електронну пошту обраного закладу загальної середньої освіти комунальнї власності територіальної громади міста Одеси впродовж місяцядо 18 червня 2020 року (включно).

Для цього Вам необхідно:

Крок 1. З’ясувати, до території обслуговування якого закладу загальної середньої освіти належить адреса, за якою проживає дитина або один з її батьків. 

Інформацію про закріплену за закладами освіти територію обслуговування можна дізнатись за посиланням https://osvita-omr.gov.ua/znz/, або за територіальним принципом.​

 

Увага

  • Батьки мають право вільного вибору закладу освіти та подати необхідні документи до будь-якої школи.
  • У разі наявності та за бажанням одного з батьків при поданні заяви про зарахування може бути пред’явлено документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти, реквізити якого зазначаються в заяві про зарахування.
  • Повідомлення про наявність права на першочергове зарахування і пред’явлення документу, що його підтверджує, є правом батьків, а не обов’язком. Проте непред’явлення такого документа і не відображення його назви та реквізитів у заяві про зарахування призводить до відсутності правових підстав для першочергового зарахування дитини до початкової школи.

 

Крок 2. Обрати заклад освіти за посиланням: https://osvita-omr.gov.ua/zaklady-osvity/.

Крок 3. Заповнити заяву. Зразок заяви розміщено на вебсайті департаменту освіти та науки Одеської міської ради, або на офіційному вебсайті обраного Вами закладу освіти.

Звертаємо увагу

  • У заяві Ви надаєте згоду на обробку персональних даних. 
  • Під час карантину дозволяється подавати документи електронною поштою у сканованій формі без електронного цифрового підпису.

 

Крок 4. Надіслати заповнену заяву та скановану копію (або фотокопію) свідоцтва про народження дитини на електронну адресу обраного закладу освіти. Контактні дані закладів освіти можна знайти за посиланням:

 

Крок 5. Дочекатися дзвінка адміністратора закладу освіти стосовно отримання документів.  

 

Переконливо просимо Вас вказувати достовірну інформацію.

Після закінчення карантинних обмежень Вам необхідно буде донести до закладу освіти свідоцтво про народження дитини, довідку, що підтверджує право на першочергове зарахування, медичну довідку.

Якщо при влаштуванні дитини до закладу освіти інформація у заяві не буде відповідати оригіналу документів, то заява буде анульована.

Звертаємо увагу

Оскільки на час карантину в медичних закладах не проводять огляди дітей, медичну довідку можна буде надати до школи до 15.08.2020. 


Нагадуємо! Першочергове  право на зарахування до закладу загальної середньої освіти мають:

  • діти, місце проживання яких на території обслуговування обраного закладу освіти підтверджене;
  • діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі;
  • діти працівників цього закладу освіти;
  • діти, які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (у разі його наявності).

Одночасно зазначаємо, що електронна заява до закладу загальної середньої освіти не встановлює черговість зарахування, та є підставою для зарахування дитини до закладу загальної середньої освіти лише при наявності усіх необхідних документів та особистого підпису одного із батьків дитини або осіб, що їх замінюють.

Share this post