“Ефективні комунікації”: Школа резерву продовжує свою роботу

Семінар-тренінг для слухачів школи резерву керівних кадрів закладів освіти 

17 лютого 2021 року на базі Одеської ЗОШ №8 пройшов семінар-тренінг для слухачів школи резерву на тему «Комунікація в освітньому середовищі. Розв’язання конфліктів в шкільному колективі», в процесі якого були розглянуті поняття про конфлікт, його види, причини виникнення конфліктів, способи вирішення конфліктів, правила ведення конфліктних розмов і моменти, коли допускаються помилки, які розвивають конфліктну ситуацію.

За допомогою практичних занять, слухачі Школи резерву дізнались, як розпізнати при конфліктних розмовах людину, яка говорить неправду та кроки взаємовигідних переговорів, а також, за допомогою яких приймів можна відновити свої сили та енергетичний потенціал після проведення конфліктних переговорів, отримали загальні рекомендації до розв’язання конфліктної ситуації:

  • Визнати існування конфлікту, тобто визнати наявність протилежних цілей, методів опонентів. 
  • Визначити можливість переговорів як методу подолання конфлікту.
  • Необхідно виявити коло питань, які становлять предмет конфлікту. Вже на цьому етапі виробляються сумісні підходи до проблеми, виявляються позиції сторін, визначаються точки найбільшої розбіжності і точки можливого зближення позицій.
  • Розробити варіанти розв’язання конфлікту. Сторони при спільній роботі пропонують декілька варіантів рішень з розрахунком витрат по кожному з них, з урахуванням можливих наслідків.
  • Ухвалити узгоджене рішення. Після розгляду ряду можливих варіантів, при взаємному обговоренні і за умови, що сторони приходять до згоди.

Робота була цікавою, різноманітною та позитивною. Як винагорода за продуктивну роботу слухачі Школи резерву отримали в подарунок збірник притч на конфліктну тематику.

Також, 17 лютого 2021 року відбувся тренінг «Шкільна медіація. Конфліктологія. Шляхи вирішення конфліктних ситуацій» із слухачами Школи резерву керівних кадрів на базі Одеської гімназії№1 імені А.П. Бистріної. Спікери: Директор Топчій Л.С. Заступник директора з ВР- Погоріла Н.О. Практичний психолог — Карпова Л.О.

 

Share this post