Екологічний проект

Екологічний проект одеських школярів допомагає зберегти природу

В Одеській школі №92 реалізується екологічний проект. «Думаємо глобально, діємо локально!» – слоган юних екологів. Створений на базі школи екологічний парламент активно координує процес збору макулатури, батарейок і пластикових кришок.

З вересня 2017 року школа співпрацює з компанією «Ecobox». Сьогодні спектр збору сировини в школі включає папір, скло, жерсть, пластик. В рамках проекту компанією встановлені три сітки для збору вторинної сировини на шкільному подвір’ї і три картонних контейнера всередині приміщення, проведено ряд просвітницьких масових заходів. Педагогічний, батьківський та учнівські колективи були ознайомлені з основами сортування відходів на батьківських зборах, класних годинах і просвітницьких заходах із запрошенням волонтерів.

Представниця компанії «Ecobox» провела 4 інтерактивних заняття для учнів 1-5,7-9 класів. У форматі діалогу школярів ознайомили з досвідом сортування вторинної сировини, продемонстрували матеріали, які підлягають вторинній переробці, а які можна використовувати творчо або навіть з елементами STEM.

Представники Одеського державного екологічного університету ознайомили школярів з основною роботою студентського коворкінгового простору, створеного на базі університету для активної та ініціативної студентської та учнівської молоді «Ecoprostir».

Для учнів 7-9 класів провели лекцію з елементами тренінгу. Були розглянуті питання основ екологічних знань, формування екологічного мислення, відповідальності за свої вчинки і вміння прогнозувати їх вплив на природу, інформація щодо світового досвіду по сортуванню відходів, зберігання і переробки сміття та інші надзвичайно актуальні і сучасні проблеми. Так, школа двічі ставала лідером на весняній та літній екошколах Eco School 2017, організованих в «Ecoprostir». Юні екологи підрахували, що разом зберегли 1860800 л води, 93 040 м.кв. грунту, врятували 9304 кротів, 4652 їжаки, 4652000 черв’яків.

Робота над проектом триває. Прибуток від здачі сировини спрямовується на благодійні справи.

Share this post