Форум «ОsvitaOdesa – 2021»: робота фокус-групи №3

Фокусна тема: «Якісне харчування – здорова дитина» 

Юлія Бардук, директорка Одеського ліцею “Європейський” Одеської міської ради Одеської області, модераторка заходу виступила з темою «Складові реформи шкільного харчування».


Спікерами заходу виступили: Катерина Шикман, заступник директора з навчально-виховної роботи Одеського ліцею «Європейський» з темою «Нові норми харчування». Тетяна Макарова, голова ГО «Безглютенове життя». Тема: «Харчування дітей з особливими харчовими потребами».
Тетяна Шиян, заступник директора з виховної роботи Одеського ліцею «Європейський». Тема: «Як харчування впливає на розумову діяльність».
Костянтин Кравець, лікар, хірург, асистент кафедри хірургії №2 Одеського національного медичного університету. Тема: «Здорове харчування».

У ході дискусії учасники фокус-групи обговорювали та аналізували важливі завдання реформи харчування; визначали перспективи організації дієтичного харчування зокрема технології приготування дієтичних страв при безлактозній, безглютеновій та інших дієтах.
Під час плідної роботи у фокус-групах учасники актуалізували проєкт рішення та пропозиції щодо покращення якості харчування в школі, а саме:

  • створити однакові технологічні карти з фото для організацій, що надають послуги харчування;
  • посилити контроль за роботою організацій, що надають послуги харчування;
  • оприлюднювати відгуки закладів освіти про роботу організацій, що надають послуги харчування;
  • організувати навчання кухарів приготуванню сучасних страв, а також просвітницьку роботу з учнями та з батьками щодо культури харчування.
  • модернізація харчоблоків, оснащення сучасною технікою, яка дозволяє скоротити час виготування їжі: готувати під час уроку та видавати на перерві.

 

 

 


Нагадаємо, що для забезпечення з 1 вересня учнів 1-4-х класів безглютеновим та безлактозним харчуванням проведено процедуру закупівлі послуги з організації безглютенового та безлактозного харчування в закладах освіти м. Одеси для учнів, у яких є потреби в такому харчуванні.
Процедура закупівлі відбулася у Київському та Малиновському районах. У Суворовському та Приморському торги не відбулися, оскільки не було учасників. Процедуру закупівлі в цих районах буде оголошено повторно.
Для контролю за організацією якісного харчування у закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси підприємствами, що є переможцями конкурсних торгів та надають послугу з організації харчування учнів, запроваджено систему НАССР (система аналізу ризиків, небезпечних чинників и контролю критичних точок). У закладах дошкільної освіти впровадження системи НАССР забезпечено адміністраціями закладів.

Share this post