Готуємося до роботи в умовах Нової української школи

З вересня 2018 року всі першокласники України прийдуть до Нової української школи та навчатимуться за новим Державним стандартом початкової освіти.

Ключовими особами реформи середньої освіти є вчителі, які мають реалізувати зміни – кожен у власному класі. Міністерство освіти і науки України почало масштабне підвищення кваліфікації усіх вчителів, хто навчатиме першачків.
Наказом МОН затверджена типова програма підвищення кваліфікації цих вчителів, що складається з дистанційного онлайн-курсу на порталі EdEra та трьох очних сесій в обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти, в межах яких спеціально підготовлені тренери закріплюватимуть знання педагогів на практиці.
З 1 лютого 2018 року та до кінця травня 2018 року триватиме активна фаза навчання в межах дистанційного курсу

на порталі EdEra (https://ed-era.com/nus). Протягом цього часу на онлайн платформі відкриватимуться нові модулі, з якими може ознайомитися педагог.

Наразі відкриті 2 модулі – «Загальний огляд» та «Організація класу». 26 лютого відкриється модуль «Інтегроване навчання», 1 квітня – «Методики викладання в 1 класі», 20 квітня – «Нейропсихологія», а 7 травня – «Інклюзивна освіта».
Реєстрація для проходження цього курсу безстрокова, курс завжди залишатиметься відкритим та безкоштовним. Він доступний у режимі 24/7, тому кожен педагог може проходити його у власному темпі та в зручному форматі.

Зареєструватись для онлайн-навчання та дізнатись більше про курс можна за посиланням: https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:MON-EDERA-OSVITORIA+ST101+st101/about
З 15 лютого до 6 березня 2018 року на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів проходитиме перша настановча сесія для вчителів. Вона триватиме 2 дні. Другу, очну сесію, що триватиме 3 дні, педагоги пройдуть у березні-квітні 2018 року. У травні-червні 2018 року заплановано проведення фінальної та найдовшої третьої очної сесії для вчителів, що триватиме 5 днів.
Наразі ООІУВ завершує підготовку тренерів, які працюватимуть з вчителями початкової школи.
Також МОН України рекомендовано дистанційний онлайн-курс на порталі EdEra вчителям музики та фізкультури, однак вони не займатимуться з тренерами в межах очних сесії, й для допуску до навчання першокласників наявність сертифікату про проходження онлайн-курсу для цих вчителів не є обов’язковим. Учителі іноземних мов проходитимуть окреме обов’язкове навчання, що буде організовано за сприяння Британської Ради, Goethe-Institut і Посольства Франції в Україні.
Усі вчителі, що навчатимуть першокласників у 2018-2019 н.р., матимуть можливість підвищити кваліфікацію протягом 2018 року. Навчання можна бути пройти у кілька спроб, однак, у випадку, якщо вчитель не зможе успішно «подолати» курси, він не зможе навчати першачків. Винятки робитимуть для випадків, коли вчителі з об’єктивних причин не змогли пройти навчання. Тоді його можна буде здійснити восени.
У межах Відкритого освітнього простору м. Одеси з березня 2018 року розпочнеться серія тренінгів для різних категорій педагогічних працівників (керівники закладів загальної середньої освіти, вчителі) та батьків дітей з питань підготовки до роботи в умовах Нової української школи.
Тематику зустрічей буде розміщено на офіційному веб-сайті департаменту освіти та науки Одеської міської ради
Тож кожна зацікавлена особа може вибрати відповідний тренінг та зареєструватися для участі в ньому.

Реєстрація для участі у тренінгах проходитиме з 1 по 15 березня 2018 року на офіційному веб-сайті департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

Share this post