Як протидіяти кібербулінгу в сучасному середовищі говорили в Одеській ЗОШ №11

У рамках місячника «Зупинимо булінг разом!» в Одеській ЗОШ №11 було проведено відкритий виховний захід на тему «Безпечний Інтернет. Протидія кібербулінгу в сучасному середовищі».

Метою проведення заходу було ознайомлення учнів з небезпеками Інтернету, формування інформаційної культури та відповідальної поведінки в мережі, а також навчити молодь безпечно користуватися соціальними мережами та протидіяти кібербулінгу.

У творчій атмосфері учні виконували різноманітні ситуаційні вправи, переглянули відеоролик «Соцмережі? Не втрачай голови!», обговорювали інформаційні повідомлення про кібербулінг. Для закріплення навичок учасниками колективно було укладено «Кодекс розумного користувача Інтернетом».

**********************************

Кібермоббінг — термін, походить з англійської мови (від англ. CyberMobbing), також може вживатися Інтернет-моббінг (Internet-mobbing), кібербуллінг (Cyberbullying), під яким розуміються умисні образи, погрози, дифамації і повідомлення іншим даних, що компрометують за допомогою сучасних засобів комунікації, як правило, протягом тривалого періоду часу.

Кібермоббінг здійснюється в інформаційному просторі через інформаційно-комунікаційні канали і засоби. У тому числі в Інтернеті за допомогою електронної пошти, програм для миттєвого обміну повідомленнями в соціальних мережах, а також через розміщення на відеопорталах (YouTube, Vimeo та інших) неприпустимих відеоматеріалів, або за допомогою мобільного телефону (наприклад, за допомогою SMS-повідомлень або докучливих дзвінків).

Особи, які вчиняють дані хуліганські дії, діють анонімно, так що жертва не знає, від кого походять агресивні дії.

Share this post