II Всеукраїнська літня школа в Одесі

З 11 по 16 серпня 2020 року в Одесі відбулась II Всеукраїнська літня школа для освітян 


В м. Одеса пройшла ІІ Всеукраїнська очно-дистанційна літня школа з міжнародною участю «Морський Workshop з професійними Хмарами та STEAM». Оскільки існує можливість запровадження дистанційної форми навчання у закладах освіти з наступного навчального року, як одного із можливих варіантів реалізації конституційного права громадян на освіту в умовах пандемії, актуальним стало проведення для освітян навчання з метою удосконалення професійної компетентності з питань формування нового безпечного інформаційно-освітнього середовища сучасного закладу освіти з використанням ІКТ, впровадження цифрової освіти, інноваційних форм дистанційного навчання.
Бажання бути причетними до розвитку освіти об’єднало під палким сонцем Одеси понад 100 освітян із різних міст нашої держави.
Навчання учасників Літньої школи за інноваційними освітніми технологіями відбулось на базі Одеського навчально-виховного комплексу „Гімназія №7 – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови” Одеської міської ради Одеської області, який гостинно прийняв освітян у своїх стінах та забезпечив дотримання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Урочисте відкриття роботи Літньої школи відбулося у зеленому дворику Одеського НВК “Гімназія №7” за участі почесних гостей – Одеського міського голови Геннадія Труханова, заступника Одеського міського голови Павла Вугельмана, депутата Одеської міської ради Олега Етнаровича, голови Суворовської районної адміністрації Сергія Кондратюка, директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олени Буйневич та представників департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

Гостей зустріли гімназисти флешмобом «Веселі друзі», а чуттєвий шкільний вальс у виконанні старшокласників створив атмосферу натхнення та легкості, нагадавши, що перше вересня вже незабаром.

Міський голова Геннадій Труханов привітав освітян з початком роботи Літньої школи й зазначив, що важливим завданням сьогодення є підвищення рівня професійної й цифрової компетентностей педагогів з метою забезпечення якісного освітнього процесу за будь-яких умов: і онлайн, і дистанційно.

Світлана Мельник, директорка Одеського НВК “Гімназия №7” , подякувала міському голові від імені багаточисленної гімназійної родини за оновлення та ремонт закладу: це і яскравий фасад, і утеплена покрівля, і багатофункціональний спортивний майданчик, і система протипожежної сигналізації та сповіщення для створення безпечних і комфортних умов у гімназії.
Організатори Літньої школи подякували колективам одеських шкіл ОНВК “Гімназія № 7” та ОЗОШ № 26 за допомогу в організації ІІ Всеукраїнської очно-дистанційної літньої школи «Морський Workshop з професійними Хмарами та STEAM» та вручили сертифікат на встановлення ліцензійної програми mhttps://osvita-omr.gov.ua/znz/navchalno-vykhovnychi-kompleksy/odeskyi-navchalno-vykhovnyi-kompleks-himnaziia-№7-spetsializovana-shkola-i-stupenia-z-pohlyblenym-vyvchenniam-anhliiskoi-movy-odeskoi-miskoi-rady-odeskoi-oblasti/#rozvitokozaBook.

На учасників чекали майстерки від найкращих освітян України, тренінги від відомих спікерів «Дистанційне навчання. Реалії сьогодення», «Сучасні онлайн-інструменти», «STEАM-освіта в Новій українській школі», «Педагогіка партнерства», «Психологічні майстерки», «Арт-практики», екскурсійна програма, досвід освітян Данії, Польщі, Америки, Ізраїлю та Німеччини щодо організації дистанційного навчання в онлайн-форматі, знайомство з практичним досвідом роботи одеських закладів освіти – Одеського НВК “Гімназія № 7”, Авторської школи Світлани Мельник «Школа інтелектуального розвитку та громадянського становлення» та Одеської ЗОШ №26.
Програмою Літньої школи було передбачено виступи та презентації, які стосуються вирішення проблем організації цікавого, сучасного навчання, в тому числі дистанційного, зокрема представлено досвід ІТ адміністратора, використання в навчанні порталу «Класна оцінка», персональні сервіси для електронних рішень в освіті від компанії Бріолайт та Bipro, створення дистанційних уроків в Mozabook, мінімально-необхідний набір технологій для легкого комбінування дистанційного та очного навчання від компанії Навігатор, організація навчання на природі за допомогою активатора інтерактивної поверхні, STEM-лабораторії на основі micro:bit, комплексне рішення для оперативного переходу між звичайним, дистанційним та змішаним навчанням від платформи Prosvita, програмний продукт “Розклад Нова Школа” для формування розкладу для змішаного навчання, запропоновано додатки Google та Microsoft для освітньої діяльності, покрокова інструкція з розгортання Офіс365.

14 серпня 2020 року в рамках заходу у приміщенні Одеської ЗОШ № 26 (Старопортофранківська вулиця, 32) відбулась виставка сучасного обладнання (представлення комплексних рішень для дистанційного навчання, STEM-обладнання, обладнання для НУШ, шкільних їдалень та спортивне обладнання. До участі у виставці запрошені провідні світові компанії Microsoft, Google, SMART Business, виробники українських засобів навчання та програмного забезпечення тощо.

Цікавинкою Літньої школи стала вранішня йога на березі моря  з тренеркою Любавою Кулинич, спортивні розваги та квести, цікава екскурсійна програма.

За результатами участі у Літній школі учасники отримають сертифікати про підвищення кваліфікації від організаторів навчання та партнерів заходу.


Мета ІІ Всеукраїнської очно-дистанційної літньої школи з міжнародною участю «Морський Workshop з професійними Хмарами та STEAM» (далі Літня школа): удосконалення професійної компетентності освітян з питань формування нового безпечного інформаційно-освітнього середовища сучасного закладу освіти з використанням ІКТ, впровадження цифрової освіти, інноваційних форм дистанційного навчання.

Учасники: понад 100 учасників, серед яких педагогічні та наукові працівники, керівники закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійної освіти, заступники директорів закладів освіти, адміністратори з дистанційного навчання.

Організатори: Єсвіт, АтомсХаб, КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», Академія цифрового розвитку, Академія сучасних освітян, Видавничий дім «Освіта», ТОВ «НАВІГАТОР СИСТЕМ», ТОВ «EdPro», B-Pro, Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Захід відбувcя за всебічного сприяння Одеського міського голови Труханова Г.Л., директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради Буйневич О.В., Одеського навчально-виховного комплексу «Гімназія №7-спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови» Одеської міської ради, Одеської загальноосвітньої школи № 26 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради; за підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, департаменту освіти та науки Одеської обласної державної адміністрації.

 

Share this post