«Інклюзивний простір. Практичні кроки»

З 16 по 18 травня 2018 року у місті Запоріжжя відбувся спеціалізований освітній тренінг «Інклюзивний простір. Практичні кроки» для регіональних представників, які підписали Меморандум про приєднання до національного проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

У тренінгу «Інклюзивний простір. Практичні кроки» взяла участь делегація з міста Одеси – Ольга Борисівна Янг, консультант-вчитель дефектолог міської психолого-медико-педагогічної консультації департаменту освіти та науки Одеської міської ради, Ірина Юріївна Суворова, виконуюча обов’язки головного спеціаліста територіального відділу освіти Малиновського району департаменту освіти та науки Одеської міської ради, Олена Миколаївна Мартинюк, директор Одеської загальноосвітньої школи № 12 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради.

Основною метою освітнього тренінгу був черговий крок системного реформування інклюзивної освіти та будова професійної роботи сучасних Інклюзивно-ресурсних центрів, впровадження нових, більш прогресивних та якісних підходів до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Спеціалізований освітній тренінг передбачав такі напрями діяльності:

  • нормативно-правові та організаційні засади інклюзивної освіти;
  • менеджмент інклюзивної освіти;
  • планування та розробка Індивідуальної програми розвитку;
  • методи і прийоми командної взаємодії в процесі спільної діяльності.

По завершенню спеціалізованого тренінгу учасники отримали сертифікати.


Проект «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» реалізується у співпраці з Міністерством освіти і науки України. Наразі в країні проходить заміна системи ПМПК (психолого-медико-педагогічних консультацій) на ІРЦ (Інклюзивно-ресурсні центри). Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №545 від 12 липня 2017 року, із 1 вересня 2018 року такі центри мають запрацювати по всій Україні.

 

Share this post