Юні одеситки – фіналісти Міжнародної Олімпіади

У рамках міжнародного співробітництва                                                                

ОДЕСЬКИМ ЛІЦЕЄМ № 121 ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ у рамках Угоди між Міністерством освіти і науки України та Міністерством національної освіти Республіки Польща про співробітництво в галузі освіти ведеться активна міжнародна співпраця з польськими закладами освіти та громадськими організаціями.

Так, 13-14 квітня 2024 у Варшаві відбувся фінальний етап Міжнародної Олімпіади з польської мови та літературиВ Олімпіаді взяли участь понад 200 учасників з Польщі та інших країн. Україну на міжнародному фіналі представляли 7 учасників, 4 з них із Одеси – учениці ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ № 121 ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: Анастасія Дронова та Марія Зінкевич, учениці 9 класу, Єлизавета Ігіна та Віталіна Каба, учениці 11 класу.  Анастасія Дронова стала лауреатом ІІІ ступеня, інші учасниці продемонстрували гідні результати та отримали студентські квитки Варшавського університету.

Учениць підготувала вчитель польської мови Одеського ліцею №121  Людмила Потапова.

Даний захід дає можливість школярам перевірити свій рівень знань польської мови та літератури, а вчителям – професійний рівень, якість та ефективність застосованих ними методів та методик навчання.

 

 

Вітаємо переможців, бажаємо подальших успіхів!

********************

Довідково

Організатором Олімпіади є Інститут Літературних Досліджень при Польській Академії Наук у Варшаві. Знання учасників на всіх етапах оцінює комісія у складі польських викладачів, завдання для всіх етапів олімпіади готує Комітет Олімпіади у Варшаві. Вісім переможців всеукраїнського етапу отримують право представляти Україну на Міжнародному етапі у Варшаві, щороку учні Одеського ліцею № 121 входять у групу переможців.

Варто зазначити, що упродовж останніх 20 років учні Одеського ліцею № 121 16 разів здобували І місце на всеукраїнському етапі Олімпіади. За підсумками міжнародного етапу у Варшаві найкращі учасники отримують звання фіналістів та стипендії польського уряду на навчання полоністики у будь-якому за власним бажанням університеті Польщі. Найкращі з фіналістів отримують додатково звання лауреатів та запрошуються на урочистий фінал олімпіади. Упродовж 2004-2024 років уже 57 старшокласників отримали таку нагороду, серед них 14 учнів отримали також титул лауреата Олімпіади, а це означає, що вони потрапили у тридцятку найкращих знавців польської мови у світі.
Перемоги та блискучі результати ліцеїстів – результат багаторічної сумлінної праці вчителя польської мови та літератури Потапової Людмили Анатоліївни. Підбір матеріалів, аналіз літературних текстів, перевірка творів – щоденна багатогодинна праця вчителя, яка високо оцінена українською державою – Людмила Анатоліївна має звання «Відмінник освіти України» та урядом Республіки Польща: відзнака Міністра Культури Республіки Польща «За внесок у культуру Польщі», Кавалерський Хрест Ордену Відродження Польщі, медаль Комісії народної освіти.

Share this post