“Кібербезпека в мережі Інтернет” конференція для директорів шкіл

У рамках відзначення Міжнародного дня безпечного Інтернету «Разом до найкращого Інтернету» відбулася конференція  «Кібербезпека в мережі Інтернет»

Організаторами конференції були Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України та департамент освіти та науки Одеської міської ради.

Метою проведення конференції було ознайомлення керівників освітніх закладів з прикладами розкриття кримінальних правопорушень, відомостями про ризики у мережі Інтернет та основними засадами забезпечення кібербезпеки України.

Конференцію відкрив начальник УПК в Одеській області ДКП НП України, полковник поліції, Юрій Виходець, який розповів про основні напрями роботи управління та заступник директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради Ірина Столбова.

 

З питання  «Основні напрями роботи УПК в Одеській області ДКП НП України УПК» виступив начальник 1-го сектору (рекрутингу та оперативного пошуку) УПК в Одеській області ДКП НП України, підполковник поліції, Євген Тіщенко.

 

 

Старший психолог відділу психологічного забезпечення УКЗ ГУНП в Одеській області, майор поліції, Тетяна Грищенко у своєму виступіВплив Інтернету на розвиток та безпеку дітей” звернула увагу на основи Інтернет-виховання та основні погрози Інтернету, які мають вплив на психіку дитини.  Надала поради директорам шкіл з цього питання.

 

“Кібербулінг або інтернет-мобінг – це сучасна форма агресії, яка набула поширення з появою мобільних телефонів, інтернету. Будь-які її форми мають на меті дошкулити, нашкодити чи принизити людину дистанційно, без фізичного насильства (на відміну від булінгу). «Зброєю» булера стають соціальні мережі, форуми, чати, мобільні телефони тощо. На жаль, така форма цькування набирає все більших обертів. Часто діти не розуміють, як можуть захиститися від кібербулінгу. Більш того, батьки самі часто не розуміють, як себе поводити і яким чином захистити дитину. А якщо врахувати швидкість поширення негативу в інтернеті, декому може здатися, що з проблемою нереально впоратися”, у своєму виступі розповів  заступник начальника відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Одеській області, майор поліції, Дмитро Ревун та звернув увагу на  основні причини Кібербулінгу.

З питань «Види булінгу. Причини та наслідки» розповів  інспектор 1-го відділу (оперативного реагування) УПК в Одеській області ДКП НП України, старший лейтенант поліції, Олег Чіпчев.

Під час конференції відбувалися дискусії. Директори шкіл мали можливість отримати від працівників  УПК в Одеській області ДКП НП України відповіді на запитання.

Результат роботи конференції: підготовка проекту  Меморандуму про співпрацю між Управлінням протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України та департаментом освіти та науки Одеської міської ради.

___________________________________________

«Гаряча лінія» чергового Управління протидії кіберзлочину в Одеській області:  067-910-35-29.

Графік прийому: Пн-Пт з 9-00 до 18-00.


Закон України “Про основні засади кібербезпеки України”. Перейдіть за посиланням.

 

Share this post