Радіодиктант національної єдності – 2022: як взяти участь

Сьогодні, 9 листопада 2022 року, у День української писемності та мови, традиційно відбудеться найбільший україномовний флешмоб – Радіодиктант національної єдності.

Авторкою тексту цьогорічного Радіодиктанту стане українська письменниця та режисерка Ірина Цілик. Читатиме Радіодиктант Ада Роговцева, народна артистка, Герой України. До методичної роботи долучиться мовознавиця й докторка філологічних наук Лариса Масенко.

Радіодиктант транслюватиметься 9 листопада об 11:00 на:

 Українське Радіо або Радіо Культура;

 телеканал Суспільне Культура;

 діджитал-платформах Суспільного: фейсбук-сторінку Суспільного та ютуб-каналах Українського Радіо та Суспільне Новини;

 додатки suspilne.radio або Дія.

Крім того, учасники можуть надіслати свої роботи на перевірку паперовим листом за адресою м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001 (гриф дати надсилання має бути не пізніше 10 листопада, оскільки в цей день планується оприлюднити текст диктанту).

Також можна надіслати фото чи просканований текст (формати .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) на електронну пошту [email protected] до 11:00 10 листопада або через електронну форму для отримання робіт, яку оприлюднять на сайті radio 9 листопада.

Написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. Також у різних країнах світу облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном. 

**************************

Довідково

Радіодиктант національної єдності був започаткований командою Українського Радіо у 2000 році. З того часу він щорічно проводиться у День української писемності та мови. Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі — у ньому беруть участь люди різного віку і найрізноманітніших професій, долучаючись до Радіодиктанту на знак поваги до української мови. 

**************************

Радіодиктант національної єдності – 2022: анонс

Share this post