Майстер-клас із приготування святкової куті до свята Водохреща

Свята тривають

Сучасні українці шанують народні традиції: готують кутю, колядують і щедрують. Це і спонукало колектив Одеського навчально-виховного комплексу „Гімназія №7 – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови” Одеської міської ради Одеської області до проведення майстер-класу із приготування найсмачнішої святкової куті до свята Водохреща. Захід відбувся у народознавчій світлиці закладу освіти, що надало особливої атмосфери. До роботи долучилися колективи 5-А, Б, В, Г, Д, М класів, які залюбки послухали народні повір’я, дізналися про звичаї приготування святкових страв й поділилися рецептами найголовнішого символу святкового столу – куті.

Батьки п’ятикласників підготували учасникам майстер-класу відповідні інгредієнти: зварене зерно, родзинки, горіхи, мак, узвар, а учні під керівництвом класних керівників з любов’ю і старанністю змішували їх, дізнаючись про те, що вони означають. Наприклад: мед – символ достатку і плодючості землі, мак – багатство…

Приготувавши кутю, діти дружно посилали до неї флюїди добра і любові та насичували своїми найкращими побажаннями, гарною позитивною енергетикою, адже саме ця кутя вже наступного дня була передана до військового клінічного госпіталю для поранених захисників. Творити добро легко, найголовніше – почати з себе.

Уже наступного дня учні 8-Д класу Одеського НВК “Гімназія №7” разом із класним керівником Сівак Т.В. своїм виступом із щедрівками, колядками поліпшували настрій та віншували військових, які перебувають на лікуванні. Дитячі щирі й чуттєві побажання програмують поранених на швидке одужання, продовження життя без війни, сподівання на щасливе майбутнє нашої країни.

Share this post