«Мій кращий урок з історії та культури рідного міста»: підсумки конкурсу

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

У рамках Міської цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Одеси «Я — одесит, патріот України» на 2021-2026 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 03.02.2021 року № 55-VIII, Департаментом освіти та науки Одеської міської ради та КУ «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників» проведено конкурс професійної майстерності «Мій кращий урок з історії та культури рідного міста».

Мета конкурсу – підвищення професійної майстерності вчителів, активізація їх творчого та професійного потенціалу, формування соціального та професійного іміджу вчителя, поширення кращого досвіду з формування в учнівської молоді громадянської компетентності, патріотизму, гордості за рідний край через вивчення історії та культури рідного міста.

На конкурс свої роботи презентували вчителі Одеських гімназії №4, ЗОШ №56, СШ №121, НВК №№ 4, 13, 49, «Гімназія №7», юридичного ліцею. Вперше були представленні різнопланові уроки, пов’язані з екологією Одеси та історією одеської громади ХІХ століття, витоками болгарської діаспори і одеськими періодами життя Лесі Українки та Івана Франка, вивченням видатних пам’яток архітектури та символіки Одеси в початковій школі.

У конкурсі взяли участь 20 педагогів з різних закладів  освіти м. Одеси. Журі зазначило високий фаховий і методичний рівень педагогічних розробок, особистісно-орієнтований підхід, партнерську взаємодію вчителя і учнів під час проведення занять в різних формах, в тому числі дистанційній. Над сценарними планами уроків 2021 року працювали фахівці з історії України, курсу «Одеса – моє місто рідне», української мови і літератури, болгарської мови, початкових класів, гурткової роботи. Всі 20 учасників – справжні новатори, які віддають перевагу активним і інтерактивним формам навчання історії і культури рідного міста. Уроки конкурсантів відзначаються яскраво вираженим авторським підходом до історико-культурних проблем міста, новизною і неординарністю питань, які піднімались під час занять. Вчителі продовжують разом з учнями досліджувати духовні і культурні надбання міста, архітектурну спадщину, сторінки історії м. Одеси. 

Усі переможці нагороджені дипломами Департаменту освіти та науки Одеської міської ради та грошовими винагородами, учасники конкурсу отримали грамоти Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, подарунки від Всесвітнього клубу одеситів, дипломи громадської організації Благодійного фонду «Молода громада».

 

 

 

 

********

Наказ Департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 09.12.2021 № 380 «Про підсумки проведення конкурсу професійної майстерності «Мій кращий урок з історії та культури рідного міста».

Share this post