Місячник «Зупинимо булінг разом» продовжує свою роботу

З метою недопущення та попередження негативних проявів насильства серед дітей в закладах освіти продовжує роботу Місячник «Зупинимо булінг разом»

Так, в Одеському ліцею № 9 відбувся круглий стіл «Посилення взаємодії суб’єктів соціальної роботи щодо захисту прав дітей та профілактики правопорушень у Київському районі на 2018/2019 навчальний рік». Захід був організований та проведений службою у справах дітей ОМР спільно з територіальним відділом освіти Київського району департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

До проведеного заходу були залучені заступники директорів з виховної роботи закладів освіти Київського району, начальник служби у справах дітей Одеської міської ради Ірина Дамаскіна, представники територіального відділу служби у справах дітей Одеської міської ради у Київському районі, Київського відділу поліції в м. Одесі Головного управління національної поліції в Одеській області, Таїровського  відділення відділу поліції Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області, Одеського міського центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, Одеської міської прокуратури №1, управління патрульної поліції ГУНП в м. Одесі.

Під час круглого столу було визначені пріоритетні напрямки спільної діяльності щодо поліпшення становища дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах; шляхи оптимізації зусиль, спрямованих на подолання та запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності, а також заходи попередження та подолання агресивної поведінки дітей, булінгу та правопорушень в дитячому середовищі.

В Одеській ЗОШ №18 пройшов мозковий штурм “Ми говоримо булінгу “Ні!” Вчимося жити разом!”

У заході взяли  участь учителі, лідери шкільного самоврядування, учні школи та батьки.

Під час штурму розглядалися такі питання: що таке булінг, хто може стати жертвою булінгу, хто може стати агрессором, причини поведінки агресора, жертви, свідків.

У групах розроблялись варіанти вирішення проблеми булінгу відносно кожної із ролей учасників.

Наприкінці зустрічі було зроблено висновок: агресор, як і жертва, потребує допомоги родини, психолога, шкільного колективу, адміністрації, а будь-яку проблему можна вирішити, якщо про неї знають та її обговорюють.

Диспут “Зупинимо булінг разом!” пройшов в Одеській загальноосвітній школі №31.

У розгляді та обговоренні практичних ситуацій насилля в шкільному середовищі взяв участь депутат Одеської міської ради  Олександр Шеремет, директор школи Ольга Кустурова, учні 9-10 класів закладу.

Під час заходу учасники переглянули та прокоментували відеопрезентацію «Булінг в школі. Як його розпізнати», обговорили практичні ситуації насилля в шкільному середовищі. Після перегляду уривку тематичного кінофільму учасники зустрічі активно висловили свої думки з даного питання та розробили пам’ятку щодо попередження та протидії булінгу.

*******************************************

Образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, підніжки, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника або однокласниці – є ознаками нездорових стосунків, які можуть привести до цькування – регулярного, повторюваного день у день знущання. Регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди стало об’єктом уваги науковців та педагогів, починаючи з 70-х років минулого століття, й отримало спеціальну назву – булінг.

Share this post