Міжнародне співробітництво в Одеській Маріїнській гімназії

 Одеська Маріїнська гімназія – Асоційована школа ЮНЕСКО

 Одеська Маріїнська гімназія  Одеської міської ради Одеської області розташована за адресою: м. Одеса, вул. Льва Толстого, 9 – одна з перших шкіл України, яка отримала статус асоційованої школи ЮНЕСКО. Сертифікат члена АШЮ було вручено гімназії 26 квітня 1994 року.

Асоційовані школи ЮНЕСКО України широко залучені до різноманітних проєктів. Кожен з таких закладів освіти є центром нововведень, провідником втілення в життя принципів ЮНЕСКО і мостом між школами на всіх рівнях – від локального до глобального.

Участь  у проєктах  ЮНЕСКО

Участь у Міжнародному проєкті «Гармонія».  У рамках проєкту вчителі й гімназисти отримали можливість брати участь у різних освітніх та соціальних  ініціативах, обговорювати проблеми та тенденції гуманітарної освіти, обмінюватись досвідом роботи та встановлювати дружні зв`язки із навчальними закладами інших країн.

Команда Одеської Маріїнської гімназії взяла участь у 16 Всеукраїнській конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО «Модель ідеального суспільства за Шевченком: освітні ініціативи ЮНЕСКО задля гармонізації відносин у полікультурному світі відповідно до принципів «Нового гуманізму». Під час творчої сесії «Український проєкт – молодіжна синквейн – естафета» та в ігровій сесії «Україна – Шевченко – ЮНЕСКО» маріїнці проявили активність, продемонстрували творчий підхід у вирішенні проблемних питань, завдяки чому отримали почесні грамоти та дипломи.

Всеукраїнська конференція «Метод проєктів – шлях до міжкультурного спілкування».  Одеська Маріїнська гімназія приймала у своїх стінах близько 130 делегатів конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО України з 35 різних міст і селищ.

У 2018 році команда Одеської Маріїнської гімназії взяла участь у черговій конференції шкіл ЮНЕСКО «Сталий туризм задля розвитку: на шляху до гарантованого споживку, справедливого суспільства, надійного збереження планети» та успішно виступила під час імітаційної рольової гри «Модель ЮНЕСКО». За загальним результатом команда гімназії посіла друге місце.

Міжнародний проєкт «Світ без кордонів»

 З 2009 року Маріїнська гімназія працює над проєктом «Світ без кордонів», який було запроваджено міжнародною молодіжною організацією AIESEC. Головна мета проєкту:

  • знайомство учнів з культурою та традиціями країн-учасників проєкту;
  • вільне спілкування іноземними мовами;
  • ознайомлення учнів з можливостями навчання шляхом проведення тренінгів та семінарів за участю успішних представників бізнесу, викладачів вищих навчальних закладів;
  • розвиток організаційних навичок та лідерських якостей школярів шляхом проведення навчальних проєктів з практичного менеджменту та маркетингу;
  • усвідомлення учнями гострих глобальних проблем в суспільстві та обговорення шляхів їх рішень;
  • мотивація учнів до особистісного та професійного розвитку.

Проєкт «Полікультурне суспільство 21 сторіччя»

 У рамках проєкту «Полікультурне суспільство 21 сторіччя» Одеська Маріїнська гімназія співпрацює з Фондом грецької культури в Одесі.

Команда гімназистів взяла участь у міжнародному конкурсі «Науки у Стародавньої Греції», та представила роботу «Акведук Евполіна». За високий науковий рівень, оригінальне вирішення задачі, глибоке історичне обґрунтування команда отримала спеціальний приз.

Одеська Маріїнська гімназія підписала договір про співробітництво та побратимські зв`язки з двома навчальними закладами Греції: Музичною школою міста Волос та Об`єднаним Ліцеєм міста Комботі. Проводиться обмін дружніми делегаціями та спільна робота за екологічними, культурними та науковими проєктами.

Проєкт «Міграція та біженці»

 У 2018 році делегація Одеської Маріїнської гімназії відвідала Вільну Вальдорфську школу міста Фрайденштадт (Німеччина).  Ця зустріч відбулася у рамках спільного проєкту «Міграція та біженці». Під час поїздки гімназисти відвідували уроки, провели свято-презентацію міста Одеси, взяли участь у спільному театральному чотиримовному проєкті (англійською, німецькою, французькою та російською), у пісенному конкурсі та фольклорному фестивалі. Відвідування міста Страсбург, де маріїнці були на засіданні Європейського парламенту та, навіть, поспілкувались з депутатами Європарламенту, стало яскравою сторінкою участі в  проєкті.

У 2019 році в рамках проєкту «Міграція та біженці» делегації Вільної Вальдорфської школи міста Фройденштадт прибула з візитом у відповідь до міста Одеси.  Для гостей міста була підготовлена насичена програма заходів.

Метою проєкту став розгляд загострення питання міграції та біженців в Європі, співіснування та розвиток релігійних конфесій у Європі та обмін культурними заходами. Впродовж проєкту учні з Одеси та Фройденштадту відвідали концерт української пісні у Філармонії, балет «Лебедине озеро»  в Одеському національному академічному театрі опери та балету.

Щоб оцінити проблему з іншого боку, було створено спільний театрально-музичний чотиримовний проєкт«Touch!».  Мета мультикультурного проєкту – навчити учнів розуміти менталітет різних культур, поважати цінності і традиції інших народів, уявити можливості інтеграції в інших країнах. Важливою складовою проєкту є творчі елементи, що стимулюють обопільне навчання і збагачення життєвих навичок учнів двох країн з одночасним розвитком індивідуальних творчих здібностей.

Під час перебування в Одесі представники німецької делегації взяли участь в освітньому процесі та разом з учнями Одеської Маріїнської гімназії показали якісні знання з математики, фізики, історії та іноземних мов.

Проєкт “Міграція та біженці” надав учням безцінний досвід спілкування з носіями мови, можливість вивчити самобутню культуру півдня України, мешкаючи безпосередньо у родинах, а також відвідати багато мальовничих місць.

Міжнародний проєкт «Система освіти Франції та України. Сучасність та перспективи»

У 2016 році Одеська Маріїнська гімназія встановила дружні зв’язки з закладами освіти деяких міст округу Єндр (Франція).

Проєкт створено з метою розвитку педагогічного партнерства молодіжної та дитячої дипломатії, популяризації України як держави, її культури, традицій, її прагнення до миру та співробітництва.

У рамках проєкту учні та вчителі гімназії двічі відвідали Францію та двічі приймали делегації з освітніх закладів французьких міст. Під час поїздок члени делегацій проживали в родинах. Це дає додаткову можливість практикувати мову, ближче познайомитись з життям та традиціями родини, встановити тісні дружні зв’язки.

Робота за даним проєктом триває.

Проєкт «1 000 000 за посмішку»

Проєкт діє з 2004 року.

Цільові групи: учні 5-11 класів.

Проблема: зближення культур, розвиток творчих здібностей. Знайомство з літературними жанрами – гумор, пародія, фейлетон.

Телекомунікаційний проєкт, спрямований на створення гумористичних творів художнього та літературного напрямків.

Результати: Альманах гумористичних робіт.  Участь у міжнародних культурних фестивалях.

Шкільний Євроклуб

 З 2005 року в Одеській Маріїнській гімназії працює шкільний Євроклуб.

Мета  – розвиток європейської свідомості учнів та реалізація програми «Європейський вибір в освіті»; розвиток політичної активності старшокласників, уміння моделювати рішення складних питань сучасності.

Під час роботи Євроклубу регулярно проводяться: дебати «Україна на шляху до ЄС», конкурси , семінари , захист наукових робіт, викладання курсу «Євростудії».

У рамках діяльності учасники та керівники Євроклубу брали участь  у роботі міжнародних семінарів.

Щорічно у травні команда Євроклубу гімназії бере активну участь у міському святкуванні Дня Європи.

Більш детально з міжнародною співпрацею Одеської Маріїнської гімназії можна ознайомитись за посиланням.


Проєктна робота – це один з найрезультативніших методів навчання та виховання Саме запровадження цього методу дозволяє виховувати громадянина України, який шанобливо ставиться до культури інших країн та пропагує українську культуру, традиції за кордоном. Метод проєктів мотивує вчителів і учнів на здобуття знань у тісному зв’язку реальною життєвою практикою.

Share this post