Міжнародне співробітництво в Одеській ЗОШ № 38
Партнерські зв’язки та реалізація проєктів
Згідно з укладеними угодами про співпрацю Одеська загальноосвітня школа №38 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, розташована за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 37, має близько 6 партнерів, серед яких заклади вищої освіти та науково-освітні організації України (Південноукраїнський педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського, Одеський Державний університет внутрішніх справ, Інститут Конфуція, Корейський освітній центр, Оксфордський центр, Грузинське освітнє товариство) тощо.
Мета міжнародного співробітництва – підвищувати фаховий рівень педагогів, набувати досвіду впровадження інформаційних технологій в освіті, залучати учнів та вчителів до науково-дослідної, пошукової, експериментальної та практичної діяльності у рамках міжнародних освітніх проєктів і програм . Розвиток співпраці з міжнародними організаціями, участь у міжнародних програмах і проєктах – важливий напрямок європейської інтеграції.
Результат співпраці з Британською Радою – навчання вчителів за програмою «Викладання англійської мови як іноземної», впровадження комунікативної методики викладання англійської мови. В освітніх закладах Одеської області для поліпшення комунікативних навиків учнів продовжують викладати англійську мову для учнів середньої та старшої ланки та співпрацювати з учителями в межах навчальної та позакласної роботи, а також у літній період (організація мовних літніх таборів) волонтери Корпусу Миру.
Викладачі Одеської ЗОШ № 38 беруть участь у міжнародних семінарах, які проводить представництво Британської Ради в Україні.
Плідною є співпраця закладу освіти із компанією Oxford University Press, партнером компанії British-Books. Співпраця Одеської ЗОШ №38 з Oxford University Press відбувається за наступними напрями:
̵ забезпечення навчального закладу додатковою літратурою на англійській мові;
̵ проведення безкоштовних презентаційних та методичних семінарів у закладі освіти.
Результатом співпраці Одеської ЗОШ № 38 з Південноукраїнським педагогічним університетом ім. К. Д. Ушинського стала реалізація на Одещині українсько-китайського та корейського проєкту «Освітні платформи східних мов в Україні» (2016-2018).
Мета проєкту – забезпечення постійного і ефективного діалогу учителів, директорів шкіл, батьків, учнів з органами управління у сфері освіти з найбільш актуальних проблем.
У рамках проєкту пройшли наступні заходи:
– організація круглих столів, семінарів та конференцій з питань освітньої реформи та покращення роботи шкільних закладів;
– тренінги у Південній Кореї та Китаї щодо методів залучення громадськості до покращення роботи шкільних закладів, до діалогу з владою;
– підготовка аналітичних звітів та рекомендацій з актуальних проблем розвитку освіти, створення Інтернет-ресурсу;
– обмін учнями шкіл, відвідування літніх мовних таборів у Китаї (Харбін, Пекін).
Проєкт « Освіта без кордонів » (2018 рік) об’єднує фахівців зі збереження і викладання історичної спадщини і громадянської освіти із Грузії, Молдови та України.
Проєкт спрямований на підвищення рівня інформованості, інноваційного та відповідального підходів до викладання питань культури, сприяє професійному зростанню учасників.
Викладачі та вчителі школи активно приймають участь у мовних таборах із вивчення іноземної мови. У 2014 та 2017 роках представники школи відвідали Болгарію та Англію. У мовних таборах діти відпочивають з користю: закріплюють знання з англійської, німецької та китайської мов через ігрову форму.
Проєкт «Дух Еллади в історії Одеси» (Одеса-Лімнос. Україна-Греція)
Команда Одеської ЗОШ №38 «Шаланда» (8-11 кл.) отримала перемогу в історико-краєзнавчому конкурсі, який проходив під патронатом міського голови Г. Труханова та благодійного фонду П. Бумбороса. Нагородою став відпочинок команди на о. Лімнос (Греція). Учні мали змогу познайомитися з культурою країни, вивчати грецьку мову, подорожувати історичними місцями.
Наприкінці вересня 2019 року делегація українських освітян, до складу якої увійшла директорка Одеської ЗОШ №38, взяла участь в освітньому симпозіуму «СТЕМА ОСВІТИ РЕСПУБЛІКИ КОРЕЯ КРІЗЬ ПРИЗМУ ОСВІТНЬОГО ФУНДАМЕНТУ УКРАЇНИ». Мета – знайомство із системою освіти Республіки Корея.
Заклад освіти має договір про співпрацю з освітнім корейським центром, та інститутом Конфуція, у школі працює майданчик «східних мов». Учні 5-6 класів вивчають корейську мову за освітньою програмою, китайська мова вивчається факультативно.
Подібні заходи сприяють узагальненню і впровадженню прогресивного світового досвіду у систему освіти України, розвитку міжкультурної комунікації, напрацюванню векторів співпраці у галузі освіти.
Більш детально з міжнародним співробітництвом Одеської ЗОШ № 38 можна ознайомитися на посиланням.