Міжнародне співробітництво в Одеському НВК № 84

Партнерські зв’язки та реалізація проєктів

Триває міжнародна співпраця в  Одеському навчально-виховному  комплексі №84 «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим  вивченням іноземних мов – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Одеської міської ради Одеської області розташованому  за адресою: проспект Академіка Глушка 1/6.

Участь у міжнародних програмах та проєктах, міжнародна співпраця – один із головних напрямків розвитку сучасної освіти, адже розвиток міжкультурного взаєморозуміння, запорука мирної співпраці у глобальному просторі.

Налагодження партнерських зв’язків та розширення міжнародної співпраці є одним із основних завдань розвитку освітнього процесу в закладі.

Одеський НВК №84 входить в список закладів освіти – партнерів Агенції з французької освіти за кордоном (AEFE) на підставі адміністративної угоди між Міністром Європи та закордонних справ Французької Республіки та Міністерством освіти і науки України щодо підтримки викладання французької мови в Україні.

Участь  закладу освіти  в міжнародних проєктах:

  • проєкт «Эндр-Одесса» «Indre-Odessa »2013-2016.

Мета: ознайомити викладачів та учнів України та Франції  з системами освіти двох країн, їх традиціями та  культурою.

  • З 2014 року навчальний заклад співпрацює в україно-швейцарському проєкті «DOCCU: розвиток громадянських компетентостей в Україні».
  • З 2016 року – в українсько-німецькому проєкті «Ми можемо більше!» (громадянська партиципація дітей і молоді).
  • З 2020 року участь у проєкті “Єднаємося та будуємо європейську Україну”, що реалізується за підтримки проєкту Представництва ЄС в Україні “Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні”. Сформована команда однодумців, учнів та їх наставників, що віддані європейській ідеї.

 

Учні Одеського НВК 84 у квітні 2021 року стали учасниками Найбільшого уроку у світі з екології та кліматичних змін “Планета – мій дім”.

Цей урок розроблено Дитячим фондом ООН (ЮНЕСКО) і ЕdEra для того, щоб розповісти про екологічну культуру, відповідальне споживання у контексті Цілей сталого розвитку та надихнути їх своїми щоденними діями протидіяти зміні клімату.

Шкільний Євроклуб «Єдність»

З метою втілення в практику роботи Концепції змісту освіти для європейського виміру України, сприяння засвоєнню учнями європейської тематики, розвитку політичної і соціальної активності учнів, в закладі впроваджена робота шкільного Євроклубу «Єдність» з 2004 року.

Під час роботи Євроклубу проводяться засідання круглих столів, на яких розглядаються питання розвитку сучасного світу, місце України в сучасних політичних  процесах.

У рамках роботи Євроклубу проходять зустрічі з представниками міжнародних організацій, які опікуються правами людей різних національностей. На базі закладу освіти вже 10 років існує Афганська школа.

Встановлені контакти із Євроклубами Львова, Києва, Дніпропетровська, Житомира, Івано-Франківська.

До святкування Дня Чорного моря, яке відзначається  31 жовтня, за ініціативою Євроклубу «Єдність» проводиться низка заходів, присвячених цій даті. Серед них:

  • екологічна акція «Чорному морю – чисті береги»;
  • вікторина «Що ми знаємо про країни Чорноморського басейну?»;
  • конкурс малюнків «У самого Чорного моря» тощо.

 

Більш детально з міжнародним співробітництвом Одеського НВК №84 можна ознайомитись за посиланням.

Share this post