Науково-практична конференція учнівської молоді «Козацькими шляхами»: підсумки

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

Підведено підсумки міської науково-практичної конференції учнівської молоді «Козацькими шляхами».

Мета проведення конференції – залучення молоді до наукової роботи, розвитку пізнавальної діяльності учнів, формування стійкої мотивації до самостійних занять з історії та краєзнавства, співпраці з громадськими козацькими організаціями.  

У конференції взяли участь 25 учнів з 14 закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси. Учасники конференції підготували пошуково-дослідницькі роботи по секціях: «Історія козацтва на Півдні України», «Побут і традиції козацтва, козацькі забави», «Туристські маршрути «Козацькими шляхами Одещини», «Історичні портрети козацьких ватажків». Роботи  учнів з історії козацтва вдало поєднують відомості з мережі Інтернет, матеріали книгозбірень одеських бібліотек та архівних фондів, результати власних пошукових досліджень тощо.

Журі конкурсу відзначено, що не зважаючи на умови воєнного стану, роботи вирізнялися зацікавленістю обраної теми самими учасниками конференції, актуальністю, практичною значущістю, глибиною розкриття, вдалим поєднанням текстового опису та зібраного фактологічного матеріалу, копій архівних документів. Аналіз змісту учнівських робіт засвідчив належні дослідницькі навички авторів, їхнє вміння самостійно працювати з архівними матеріалами та науковою літературою, робити самостійні узагальнення та висновки. 

Загалом, пошуково-дослідницька робота в рамках  науково-практичної конференції учнівської молоді «Козацькими шляхами» засвідчує вагому практичну значущість зібраних та досліджених юними краєзнавцями матеріалів для збереження історичної пам’яті, культури, побуту, традицій українського народу, патріотичного виховання дітей та молоді, формування активної громадянської позиції підростаючого покоління українців в умовах збройної агресії з боку російської федерації.      

На підставі рішення міського журі визначені переможці науково-практичної конференції, які будуть нагороджені дипломами Департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

Зі списком переможців можна ознайомитися у наказі Департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 29.12.2023 №401 “Про підсумки проведення науково-практичної конференції учнівської молоді “Козацькими шляхами”.

_________________

Міська науково-практична конференція учнівської молоді «Козацькими шляхами» проводиться на виконання Міської цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Одеси «Я – одесит, патріот України» на 2021-2026 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 03.02.2021  № 55-VIIІ, наказу Департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 07.11.2023 № 352 «Про проведення науково-практичної конференції учнівської молоді «Козацькими шляхами».

Share this post