НМТ-2023: вступна кампанія

Щодо організації та проведення вступної кампанії у 2023 році

Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч для абітурієнтів національний мультипредметний тест (НМТ) міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибірісторія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ. 

Із міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний  блок відведено по 60 хвилин.  Учасники зможуть самостійно розподіляти свій час.

Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні.  Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова у червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії. 

НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Про те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, буде повідомлено згодом. У разі повітряної тривоги тестування призупинятимуть і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.  

Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань. 

Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.

Усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть Єдиний вступний іспит (ЄВІ), у якому будуть два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської). 

  

Більше інформації щодо процедури вступних випробувань у 2023 року на вебсайті Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти за посиланням.

___________________________________________

Для ознайомлення з інформацією щодо підготовки до ЗНО натисніть на картинку  Зовнішнє незалежне оцінювання-2022: основна сесія 

Share this post