Нову школу будуємо разом!

Методичний воркшоп для педагогів «Готуємо «глобального громадянина Всесвіту»

На базі  Одеського НВК «Гімназія № 7» відбувся методичний воркшоп «Готуємо «глобального громадянина Всесвіту» в рамках реалізації Міжнародної освітньої програми Тоні Блера «Generation Gloubal», в якому взяли участь учителі англійської та української мов.

Мета заходу – поширити та популяризувати досвід щодо проведення міжнародних онлайн конференцій серед учнівської молоді  закладів загальної середньої освіти, підвищити професійну компетентність педагогів, отримати практичний досвід щодо використання онлайн блогінгів, мотивувати вчителів до інноваційної діяльності в умовах Нової української школи.

Слід зазначити,  що дана програма відкриває сьогодні широкі можливості для виховання учнівської молоді та підготовки їх до життя у сучасному світі; вивчення та удосконалення англійської мови, розвитку та популяризації державної мови, виховання любові та поваги до історії, культури та національних традицій українського народу.

Під час заходу учасники воркшопу опрацювали матеріал з напряму «Мистецтво ведення міжнародного діалогу – запорука виховання успішної толерантної особистості» в умовах Нової української школи» під керівництвом методиста КУ «Одеський методичний центр освітніх ініціатив» Кривич Світлани Михайлівни.  Методист розкрила роль міжнародного діалогу культур як методу побудови довіри між людьми на глобальній арені та наголосила, що даний метод навчає сприймати різноманіття глобального суспільства, розвиває критичне мислення, впевненість, підвищує самооцінку кожної людини, виховує повагу та толерантне відношення до цінностей свого народу і цінностей інших культур. Світлана Кривич наголосила, що дана програма відповідає цілям та основним ідеям Нової української школи.

Методичний практикум у режимі «онлайн» провела керівник Програми Тоні  Блера «Generation Gloubal» у м. Одесі та в Україні Савченко Ганна Андріївна. Під час виконання завдань учителі ознайомились з  різними видами платформ для проведення блогування як однією з можливостей для учнів досліджувати, розвивати власні цінності, знайомитися з іншими людьми і обмірковувати їх цінності. Проект онлайн блогінгу дозволяє спілкуватися з учнями різних шкіл на світовій арені у безпечному Інтернеті за темами «Спільнота», «Ідентичність», «Цінності», розвиває  писемну мову, вчить висловлювати власні думки, задавати питання та відповідати на них.

За словами Міністра освіти і науки України Ганни Новосад,  програма Тоні Блера «Generation Gloubal» впроваджується майже сім років в Україні,  і в ній беруть участь 130 шкіл, 746 вчителів і 13000 учнів

Слід зазначити, що у місті  Одесі під керівництвом Савченко  Ганни Андріївни 14 закладів загальної середньої освіти приєднались до даного проекту: Одеська гімназія № 1 (координатор Ірина Коренфельд), Одеська гімназія № 5 (координатор Анастасія Мозолевич), Одеська гімназія № 8 (координатор Анна Барановська-Гончар), Одеський ліцей № 9 (координатор Вікторія Кудашева),  ОНВК «Гімназія № 2» (координатор Тетяна Павлова),  ОНВК «Гімназія № 7 (координатор Ганна Савченко), ОНВК № 13 (координатор Антоніна Котенко), ОНВК № 49 (координатор Марина Максимова), ОНВК № 67 (координатор Ірина Гриняк), ОСШ № 17 (координатор Ольга Карасевич), ОСШ № 86 (координатор Ілона Ляшенко), ОЗОШ № 15 (координатор Ольга Домникова), ОЗОШ № 71 (координатор Ірина Савченко),  ОЗОШ № 89 (координатор Діана Грибенюк).

На завершення  учасники воркшопу отримали буклети від Інституту Тоні Блера «Generation Gloubal» з методичними рекомендаціями щодо ведення діалогу з однолітками з різних країн  світу «Путівник та вправи для навчання та практики ведення діалогу між учнівською молоддю», які  стануть їм  у нагоді під час підготовки та проведення міжнародних телемостів та онлайн блогінгів.

Педагоги залишили позитивні відгуки та висловили бажання впроваджувати Міжнародну програму Тоні Блера у закладах освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси.

Захід пройшов у атмосфері творчої співпраці; вчителі отримали корисний сучасний досвід щодо використання інноваційної методики викладання предметів,  щодо формування всебічно розвиненої духовної особистості, становлення справжнього громадянина своєї держави.

Share this post