Одеса презентувала кращі практики закладів освіти учасникам засідання Секції АМУ

10-11 жовтня 2019 року в м. Одесі Асоціація міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)» провели засідання Секції АМУ з питань освіти

Участь у засіданні взяли заступник Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, директор департаменту акредитації та моніторингу Державної служби якості освіти України Іван Юрійчук, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин, заступник керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Олена Козієвська, заступник Одеського міського голови Павло Вугельман,  директор департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич, 30 керівників департаментів з питань освіти  міст-членів Асоціації із різних областей України, 27 керівників закладів освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси,  представники департаменту освіти та науки Одеської міської ради, громадськості та місцеві ЗМІ.

 

Учасників засідання привітав заступник Одеського міського голови Павло Вугельман, який наголосив про важливість взаємодії органів місцевої влади в контексті децентралізації  та розширення мережі закладів освіти міста Одеси.
Також учасників привітав народний депутат України, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин, який наголосив на важливості співпраці з Асоціацією міст України, зокрема, під час “перехідного періоду” профтехосвіти.

Аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова презентувала доповідь на тему “Зміни в законодавстві та стан місцевого самоврядування галузі освіти: роль Асоціації міст України”,  проаналізувала основні зміни в законодавстві та стан місцевого самоврядування галузі освіти (презентація), а також акцентувала на ролі АМУ та проекту ПУЛЬС у законодавчому процесі. Про мету та завдання засідання Секції ознайомила учасників   начальник управління освіти Первомайської міської ради, голова Секції АМУ з питань освіти Галина Остапенко.

Учасники заходу під час панельної дискусії та круглого столу обговорили ряд важливих питань галузі освіти, що потребують вирішення, а саме:

 • як через навчання громадян місто перетворити на територію нових можливостей?
 • стан імплементації Закону України «Про освіту»;
 • стан та перспективи фінансування галузі та проект Державного бюджету України на 2020 рік;
 • перспективи внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції;
 • інституційний аудит та механізми забезпечення якості освіти на базовому рівні;
 • пілотна сертифікація вчителів;
 • можливість методичних центрів міст одержати ліцензію МОН на здійснення післядипломної освіти для осіб з вищою освітою (підвищення кваліфікації педагогічних працівників);
 • створення інклюзивного освітнього простору та забезпечення інклюзивності будівель закладів освіти;
 • перспективи фінансування закладів професійної (професійно-технічної) освіти;
 • забезпечення доступу до закладів дошкільної та позашкільної освіти тощо.

Після обговорення питань освітньої галузі учасники засідання відвідали Одеський ліцей «Європейський» Одеської міської ради Одеської області (вул. Маршала Говорова, 8-А),  де ознайомились із новою системою харчування школярів «Шведський стіл».

Директор департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич презентувала освіту міста Одеси, розповіла про міські програми підтримки обдарованої молоді, учителів тощо.

Про особливості проведення процедур закупівель в умовах недоброчесної конкуренції ознайомив учасників заходу начальник Південного офісу Державної аудиторської служби Олександр Васильєв.

Заступник директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради Світлана Скебало звернула увагу учасників заходу на програму створення додаткових місць у закладах освіти міста Одеси та розбудову нового освітнього середовища в умовах децентралізації.

Заступник директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради Ірина Столбова представила учасникам засідання  інноваційний досвід щодо впровадження інформаційно-комунікаційних  та цифрових  технологій у діяльності освітньої галузі Одеси.

11 жовтня 2019 року учасники Секції з питань освіти АМУ продовжили свою роботу на базі Одеського навчально-виховного комплексу «Гімназія №7 – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови» Одеської міської ради Одеської області (вул. Ростовська, 4-А), де буде презентовано роботу учнівського самоврядування та Парламенту старшокласників та проведено майстер-клас для управлінців з проведення Всеукраїнських крос-форумів.

Також, гости познайомились з діяльністю КУ «Одеський інклюзивно-ресурсний центр № 1». Відвідали зал фізичного розвантаження, сенсорну кімнату, кімнату психологічної підтримки, «Школу здорового харчування» Татьяни Макарової.

__________________________

Цілі та завдання Асоціації зосереджуються на основній ідеї: захисті законних прав та інтересів міст-членів АМУ в органах державної влади. З неї логічно випливають два інших компоненти діяльності: підтримка та розвиток місцевого самоврядування в Україні.

Для виконання своїх цілей і завдань Асоціація міст України:

 • представляє та захищає інтереси міст у Верховній Раді, Кабінеті Міністрів та інших органах центральної влади;
 • розробляє пропозиції щодо внесення змін до законодавчої бази місцевого самоврядування та управління на місцях;
 • розробляє законопроекти та інші нормативні акти, що стосуються життєдіяльності міст;
 • розробляє пропозиції до Закону про Державний бюджет та сприяє їх затвердженню Парламентом України;
 • надає інформаційну, організаційну та консультативно-експертну допомогу містам-членам АМУ;
 • займається розробкою навчальних програм з проблем підготовки муніципальних кадрів;
 • налагоджує зв’язки з іноземними та міжнародними організаціями, чия діяльність спрямована на вирішення проблем місцевого самоврядування;
 • допомагає містам в налагодженні побратимських зв’язків.

АМУ регулярно інформує центральні та регіональні органи державної влади, громадськість про проблеми місцевого самоврядування, проблеми міст, а також можливі шляхи вирішення цих проблем. На веб-сайт  Ассоціації перейдійть за посиланням.

 

 

 

Share this post