Одеські учні отримають навички критичного мислення під час освітнього процесу

З 08 по 11 січня 2019 року відбулися тренінги з медіаграмотності для вчителів з обраних предметів

 У рамках пілотного проекту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» відбулися тренінги для вчителів, які викладають навчальні предмети «Українська мова» та «Українська література», «Історія України» та «Всесвітня історія», «Художня культура» та «Мистецтво» у 8-9 класах.

На жаль, матеріали, які розповсюджуються у медіапросторі, часто не перевіряються належно, містять елементи маніпуляції та підтасувань. У цих умовах медіаосвіта – шлях до того, щоб озброїти людину можливістю самозахисту від недобросовісної медіаінформації. Як відомо, дитяча аудиторія – найлегша мішень впливу медій.

На тренінгах вчителям представили нові матеріали та модельні заняття з медіаграмотності, ознайомили з інтерактивними методиками викладання своїх предметів.

До прикладу, навчаючи історії, вчитель може попрацювати з прикладами історичних фейків і спростувати їх разом із учнями. Учитель на уроці навчає учнів знаходити різницю між загальновідомими фактами і такими, що потребують перевірки, надає учням інструменти, за допомогою яких можна протистояти негативному медіаконтентові.

Інтеграція медійної грамотності у програму загальної середньої освіти допоможе покращити здатність учнів застосовувати своє критичне мислення щодо медіаматеріалів, розвинути їх аналітичні здібності для інтерпретації та оцінки змісту медіа, навчити учнів активно використовувати інформаційне поле преси, радіо, телебачення, кінематографа, інтернету, аби не піддаватися впливу дезінформації та пропаганди.


Реалізація проекту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» здійснюється міжнародною організацією IREX та її українськими партнерами Академія української преси і StopFake, за підтримки Державного департаменту США та Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй Великої Британії у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

Наступний тренінг “Викладання медіаграмотності на уроках художньої культури/мистецтва” відбудеться 26-30 січня 2019 року у с. Княжичі.

Share this post