Онлайн-нарада з керівниками ЗЗСО

 Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

22 квітня 2021 року відбулася онлайн-нарада з керівниками закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси. Під час наради були розглянуті наступні питання:

 • виконання вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»;
 • про зарахування дітей до 1-х класів у 2021 році;
 • організація та проведення ЗНО -2021;
 • організація харчування у закладах загальної середньої освіти та інші.

До участі у онлайн-нараді долучився Тарас Кремінь – Народний депутат України, який з 2020 року рішенням Уряду України затверджений Уповноваженим із захисту державної мови. У своєму виступі він звернув увагу на підвищення якості викладання української мови та літератури у закладах загальної середньої освіти та підготовки педагогічних кадрів,  на дотримання чинного законодавства України з питань освіти та державної мови, імплементації Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у навчальний процес. Норми закону встановлюють обов’язкове використання української мови в державному і комунальному секторах, на транспорті і в закладах харчування, маркуванні товарів і послуг, в медичній, освітній і мистецькій сферах, а також у засобах масової інформації.

«Система освіти одна з тих, яка стратегічно мислить на десятиліття уперед. Те що закладається сьогодні, проросте через 12 років тоді, коли наші діти, першокласники закінчать школу. Тоді ми добачимо результативність освітньої реформи та проєкту «Нова українська школа» – зазначив в своєму виступі   мовний омбудсмен. 

Директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич, висвітлюючи основні питання щодо закінчення  2020/2021 навчального року звернула увагу  на дотримання керівниками Інструкції  ведення шкільної документації  та виконанню вимог діючого законодавства України  стосовно використання української мови при підготовці та оформленні документів. Повідомила, що  з 01 квітня 2021 року в місті  Одеса стартувала кампанія з прийому дітей на навчання до закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади  м. Одеси у 2021/2022 навчальному році. Ще раз нагадала присутнім  про порядок зарахування дітей до 1-х класів, який проводиться відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України  від 16.04.2018 № 367 та наголосила  на дотриманні вимог чинного законодавства.  

Також на нараді були обговорені питання якості харчування в ЗЗСО, контролю за харчуванням з боку керівників ЗЗСО.

Своїм досвідом з організації підготовки учнів до ЗНО присутніх ознайомила директорка Одеської СШ № 117 Наталія Стеценко. Учні Одеської СШ № 117 щорічно досягають високих результатів та успішно здають ЗНО. Цьому сприяє комплексна системна робота колективу педагогів закладу.

За результатами виступу закладу  Світлана Скебало, заступник директора департаменту запропонувала керівникам ЗЗСО вивчити досвід роботи Одеської СШ №117 та КУ “ОЦПРПП” розробити методичні рекомендації щодо підготовки учнів до ЗНО.

Ірина Столбова заступник директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради розповіла про використання  веб-порталу Пенсійного Фонду України  https://portal.pfu.gov.ua  та  можливості отримання електронних послуг за допомогою нових сервісів  “Електронна трудова книжка”, “Автопенсія” – щодо правил оформлення пенсій у дистанційному режимі. Крім цього звернула увагу керівників на виконання вимог Закону України “Про зайнятість населення”.

За результатами зустрічі  керівникам закладів освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси було надано доручення:

 • дотримуватися вимог Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”;
 • забезпечити ведення документообігу та вебсайту закладу відповідно до вимог діючого законодавства України;
 • забезпечити зарахування дітей до 1-х класів відповідно до порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367;
 • здійснювати контроль   якості харчування  в ЗЗСО;
 • своєчасно надавати інформацію щодо  наявності вільних робочих місць (вакансій) у ЗЗСО до Центру зайнятості відповідно до вимог Закону України “Про зайнятість населення”
 • проінформувати усіх працівників галузі “Освіта” щодо можливості надання електронних послуг Пенсійного фонду України на веб-порталі за посиланням https://portal.pfu.gov.ua
 • підготувати методичні рекомендації щодо підготовки учнів до ЗНО;
 • привести кабінети української мови та літератури у відповідність до Положення про навчальні кабінети.

 

 

Share this post